Bayrak

15. YM1KT GELENEKSEL TEKİRDAĞ FIELD DAY ETKİNLİĞİ

  • 01.06.2015
15. YM1KT GELENEKSEL TEKİRDAĞ FIELD DAY  ETKİNLİĞİ

     

 

       TRAC  TÜRKİYE RADYO AMATÖRLERİ CEMİYETİ TEKİRDAĞ ŞUBESİNDEN DUYURU

              15. YM1KT GELENEKSEL TEKİRDAĞ FIELD DAY  ETKİNLİĞİ
                                     14.06.2015  TARİHİNDE YAPILACAKTIR
.  

 

      Her yıl haziran ayının ilk Pazar günü yapılan  YM1KT  FIELD DAY  etkinliğimiz  bu yıl genel seçimlerin aynı güne rastlaması sebebiyle  14.06.2015 tarihinde Tekirdağ ATATÜRK ORMANI piknik alanında  yapılacaktır.

      TRAC  Tekirdağ şubesi yönetim kurulu üyeleri olarak bu yıl 15.kez düzenlediğimiz   FIELD DAY etkinliğimiz için   her yıl olduğu gibi  bütün  Amatör telsizcilere ve Amatör telsizciliği merak edenlere  genel çağrımızdır. Amacımız  her hangi bir koşul öne sürmeden Radyo amatörlerini ve meraklılarını bir araya getirmek, bilgi paylaşımı sağlamak,kurulan istasyonlar üzerinden her sınıf radyo amatörü ve radyo amatörlüğüne  hevesli arkadaşlarımızı  mümkün olan bütün frekanslarda  ve mod türlerinde görüşmeler yaptırarak pratik kazanmalarını sağlamaktır.

      Faaliyetimiz sadece bununla kalmayıp eğer gönüllü arkadaşlarımız olursa  radyo amatörlerini ilgilendiren konularda sunum,konferans  yada örnekleme usulü pratik uygulamalar konusunda da tarafımızdan destek sağlanacaktır. bunlar en basitinden bir konektörün anten kablosuna nasıl bağlanacağından tutunda ,yeni çıkan bir log  programın nasıl işletileceği yada daha önceden imal etmiş olduğumuz (home made)her türlü Amatör telsizcilik ekipmanının sergilenmesi şeklinde de olacaktır. Geçen yıl misafirimiz olan  Bulgaristan Radyo amatörlerinin ,temelde  önceden  açık arazide gizlenmiş ve belli aralıklarla CW işaret gönden vericinin (tilki nin) belirli sürede bulunması prensibindeki   Tilki avı ( FOX HUTING) gösterisi bir çok arkadaşımız için radyo amatörlüğünün  değişik bir uygulamasını görülmesi bakımından ilgi çekici olmuştu.

       Etkinliği düzenlediğimiz ATATÜRK ORMANI piknik alanı İstanbul istikametinden Tekirdağ’a giriş yönünde sağ taraftadır.oldukça büyük ve ağaçlık bir alan olup ailecek ve çocuklu katılmak isteyen arkadaşlarımıza da uygundur.yiyecek ihtiyacı önceden anlaştığımız catering firmasının faaliyet alanında ızgara yakması ve isteğe göre Tekirdağ köftesi yada Tavuk ızgara ,salata, tatlı meşrubat servisiyle sağlanmakta ,çay kahve ihtiyacı da  elektrikli semaver ile gün boyu giderilmektedir. Field day alanı olarak belirlediğimiz alan şehir e 5 km kadar uzaklıkta olmasına rağmen  hemen 500 m yakınında büyük bir alışveriş merkezi bulunmaktadır. Etkinlik  hakkında daha fazla bilgi almak yada öneride bulunmak isteyen arkadaşlar için yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızın telefonları aşağıda olduğu gibidir. Saygılarımızla.


 BAŞKAN:  MEHMET ÇEVİK            TA1CM  0532 2428733
 SEKRETER:  METİN KORKMAZ      TA1ED   0532 6636010
 SAYMAN :  ARİF AKYOL                TA1EE   0282-2613777 


   VHF   RÖLE FREKANSIMIZ   145.600 MHZ   TON:77 SİMPLEKS FREKANS :145.425 MHZ