Bayrak

AFETLERDE İLETİŞİM HABERLEŞME SEMPOZYUMU

  • 30.10.2019
AFETLERDE İLETİŞİM HABERLEŞME SEMPOZYUMU

İzmir'in Tire ilçesinde Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti (TRAC) İzmir Şubesi tarafından, doğal afet nedeniyle iletişim sisteminin çökmesi durumunda yardım kuruluşlarıyla nasıl haberleş ilmesi gerektiği konusunda bir seminer verdi. Tire Belediyesi Kültür Sanat Salonunda gerçekleştirilen seminere Tire Kaymakamı Fatih ÇOBANOĞLU, Tire Jandarma Bölük Komutanı Teğmen Okay CANSU, Belediye Başkan Yardımcısı Halil USLU, İlçe Emniyet Müdürlüğü Karakol Amiri Sıtkı DÖNER, İlçe Müftüsü Şaban SADAN, TRAC üyeleri, Tire Arama Kurtarma Derneği Başkanı Elvan DEMİRTAŞ ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yaklaşık 115 kişinin katıldığı seminerde TRAC İzmir Şube Başkanı Gökçe DOĞAN, doğal afet nedeniyle iletişim sisteminin çökmesi durumunda yardım kuruluşlarıyla nasıl haberleşilmesi gerektiği hakkında bir sunum yaptı. DOĞAN, yaptığı sunumda “Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti, tüm kamu kurum ve kuruluşları ile ortak çalışmalar yürüterek, afet anında ekip, gıda ve ilaç takviyeleri taleplerini gerekli yerlere iletiyor. Olağanüstü durumlarda haberleşmeyi sağlayan TRAC İzmir Şubesince Genel Merkez tarafından yeni kurulan aktarıcı aracılığıyla Marmara Bölgesi'yle kesintisiz bağlantı kurulabilir hale gelindi. Türkiye genelinde 3 bin üyesi ve 55 şubesi, 29 Temsilciliği bulunan TRAC, iletişim ağını her geçen gün genişletmek için çabalıyor” dedi.

"AFETLER DE İLETİŞİM-İLÇELER ARASI HABERLEŞME" Sempozyumun gerçekleşmesini sağlayan, emek harcayan, destek olan, katılan tüm kamu kurum ve kuruluşların temsilcilerine, üyelerine, organizasyonda görev alan üyelerimize ve amatör telsizci arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

 

TRAC İzmir Şube Başkanlığı