Bayrak

Başımız Sağ Olsun!

  • 15.05.2014
Başımız Sağ Olsun!

      Manisanın Soma İlçesi'nde meydana gelen maden kazasından hepimiz derin üzüntüye boğulduk. Ölüm haberi gelen  işçilere Allah'tan rahmet, ailelerine sabr-ı cemil niyaz ediyoruz. Madende mahsur kalmış ve kurtarılmayı bekleyen işçi kardeşlerimizin de bir an önce kurtarılarak sağ salim aramıza katılmalarını temenni ediyoruz.

      Keşke olmasa ama böylesi acı olaylar, bizlerin kardeşliğini en yoğun olarak hissettiği olaylardır. Bugün yine her türlü kavgayı bırakıp birbirimize sarılıp acımızı paylaştığımız bir gün olmalı. Bir olursak, birbirimizin derdini kendimize dert edinirsek eminiz ki bu kara günler daha kolay atlatılacaktır.

      Bir kez daha yüce milletimize baş sağlığı diliyor; görevleri başında şehit olduğuna inandığımız işçi kardeşlerimizin ailelerine de sabır ve metanet niyaz ediyoruz"

 

      TRAC - Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti

 

 

      TRAC Manisa Şubemiz bu üzücü kaza neticesinde bölgeye haraket etmiş ve bölgede çalışmalarını sürdüren 112 ile UMKE ekiplerinin haberleşmesine Kurulan Link/Kros Sistem üzerinden katkı verilmiş ve haberleşmelerinin aksaksız olarak sürdürülmesi sağlanmıştır. Ayrıca 8 üyemiz vardiyalı olarak bölgede şubemiz adına görev yapmaktadır.

 

TA3AEI, Bahattin ÖZER

TRAC Manisa Şube Başkanı