Bayrak

BURSA EĞİTİM FAALİYETLERİ

  • 12.05.2018
BURSA EĞİTİM FAALİYETLERİ

       28 Nisan 2018 Cumartesi günü yoğun talepler üzerine TRAC Bursa Şubesi çatısı altında başlatılan; amatör telsiz lisans sınavı, öncesi eğitimlerimiz ilk gününde yoğun katılımcı sayısı ile başladı. Sınavdan bir gün öncesine kadar devam edecek olan eğitimlerimiz çerçevesinde işletme konuları, teknik konular ve amatör telsizciliğin olmazsa olmazlarını katılımcılarımıza aktaracağız.

 

Bu bağlamda 2018 2. Dönem eğitimlerine bireysel katılımcılarımızın yanı sıra ANDA (Kardeşe Vefa Derneği Bursa Temsilciliği) arama kurtarma ekibi de geniş bir kadro ile katılmışlardır…

İlk gün olması nedeniyle eğitimimiz amatör telsizciliğin tanıtımı ile tanışma havasında gerçekleşmiştir.

TRAC Bursa Şube Başkanımız TA3TM Mitat TURAN’ ın tecrübeleri ve bilgileri ile kursiyerlerimize aktardığı bilgiler neticesinde tüm katılımcılarımızın sınava hazırlanmalarının ve hepsinin belge almalarının yanında gerçek birer amatör telsizci olmaları hedeflenmektedir. Eğitim seminerleri sadece sınava yönelik olmayıp aynı zamanda lisans sahibi ancak bilgi eksikliği nedeni ile zorluk çeken amatör arkadaşlarımızın da faydalanabileceği şekilde planlanmıştır. Üyelerimizden TB3BSX çağrı işareti ile faaliyetlerde bulunan Serkan AKDOĞAN ve amatörlüğe merak salan oğlu Efe AKDOĞAN kardeşimiz ile arkadaşı Alperen TOPAL’ ın eğitimi can kulağı ile dinlemesi dikkatlerden kaçmadı… Verilen eğitimler esnasında eğitimcimize teknik destek veren yeni amatör telsizci kardeşimiz TA3LOL Kubilay TURAN yeni nesil amatör telsizciler için örnek teşkil etmektedir.

TRAC BURSA ŞUBESİ