Bayrak

Şanluurfa Şubemizin Faaliyetleri

  • 05.05.2014
Şanluurfa Şubemizin Faaliyetleri

İl çapında bir spor faaliyetinde iletişim üstlenildi. 5 kişilik bir ekip ile TA8ADO Ersin DOĞAN, TB8BHI İbrahim Türkmen, TA8ACA Candan ÖZEN, TB8AS İbrahim ÖNCEL, TB8BHW Hikmet DELİBAŞ tarafından Jandarma, Ana Kamp, 112 ekibi, UMKE Ekibi, URFADOSK Arama Kurtarma Ekibi arasında ve sporcu grupları arasında iletişim ekiplere birer amatör arkadaşımız eşlik etmesi suretiyle sağlanmıştır. Faaliyet esnasında iki el cihazından seyyar röle imal edilerek bölgede aktif olarak kullanılmıştır. Ayrıca faaliyet alanı ile Urfa merkez arasında röle haberleşmesi sağlanmış ve acil duruma karşı 112 haber merkezinde ki arkadaşımız ile sürekli irtibat sağlanmıştır.

Bu faaliyetlerde en büyük eksikliğimiz kurumsallığı göstermek adına tek tip t-shirt vs.. gibi malzemeleri kullanmamamız oldu. Faaliyete katılan vali yardımcısı daha önce Kars Sarıkamışta kaymakam olarak görev yaptığını, bu bölgede çığ da mahsur kaldıklarını, orman rölesinin iş görmediğini, amatör telsizciler vasıtasıyla yer bildiriminde bulunarak kurtarılmalarının sağlandığını belirtmiş ve makamına davet etmiştir.

  TB8BDM Durak AKKAYA (Şube Başkanı), TA8ADO Ersin DOĞAN (Şube Sekreteri) önümüzdeki günlerde Sayın Vali Yardımcısını Makamında Ziyaret için hazırlık yapmaktadırlar.

Konuyla ilgili yerel basında çıkan haberlere ait linkler aşağıdadır

 

 

Ertuğrul BİÇER, TA2AET

TRAC Şanlıurfa Şubesi

 

http://sanliurfa.gsb.gov.tr/HaberDetaylari/1/12375/sanliurfali-dagcilar-tek-tek-daglarinda.aspx

https://www.facebook.com/groups/urfadosk/permalink/10152096028536381/

http://sanliurfaguncel.com/Spor-tektek-daglari-spor-senliginin-2.si-gerceklestirildi.-79495.html

http://www.sanalbasin.com/sanliurfa-gazeteleri/manset/balikligolcom-tektek-daglari-2-spor-senligi-yapildi-16605-4812153.html