Bayrak

Soma Maden Kazası Haberleşme Yardımı

  • 19.05.2014
Soma Maden Kazası Haberleşme Yardımı

      Soma İlçemizde meydana gelen Maden Ocağı kazasında çok sayıda vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. TRAC Manisa Şubesi olarak haber verilir verilmez; TA3AEI Bahattin ÖZER, TA3EV Mehmet KAYA, TB3CKL Muhammet ÇELİK, TB3CCM Mehmet ÇOBAN YM3KO Mobil aracı ile olay yerine hareket etmişlerdir.


 

 

       Destek ekibi olarak arkadan TA3ISE Serkan EREN, TA3IRE Rüstem ÖNEL, TA3AGY Yunus GERMEN ve Tolgahan DUYAR arkadaşımız ikinci tim olarak bölgeye gelmiştir. İntikal esnasında 112 Komuta Merkezinden kaza bölgesi ile iletişimin olmadığı, cep telefonlarının çekmediği bildirilmiştir. Akhisar İlçemizde bulunan arkadaşlarımız teçhizat olarak hazır olduklarını bildirmiş bunun üzerine yedek sistem olarak kendileri hazır olarak tutulmuşlardır.


 

      Olay yerine yüksek bir konumda YM3KO aracımız konuşlandırılıp Link Sistemi kurularak bölgenin Manisa Merkez ile irtibatı sağlanmıştır. Olay yeri AFET Komuta Merkezine Sabit Telsiz Sistemi kurulup devreye alınmıştır. Bölgede hala sistemler çalıştırılmakta olup Boşta kalınan zamanlarda kurtarma faaliyetlerine katılınmaktadır.

 

 

 

 

Çalşıma ile ilgili video

 

TA3AEI, Bahattin ÖZER

TRAC Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti

Manisa Şube Başkanlığı