Bayrak

TC19MYS Özel Çağrı İşareti Çalışması

  • 29.05.2015
TC19MYS Özel Çağrı İşareti Çalışması

       Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında TRAC Samsun Şubesi TC19MYS özel çağrı işareti ile çalışma yaparak Türkiye tarihi için önemi büyük olan bu günü kutladı.

      TRAC Samsun Şubesi, Kurtuluş Savaşının ilk adımının atıldığı Samsun’da 16-17-18-19 Mayıs 2015 tarihleri arasında şartların elverdiği her mod ve frekansta çalışma yaparak ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yurtta Sulh Cihanda Sulh”sözünü tüm dünyaya duyurmuştur.

      Yapılan çalışmada Romanya,İsveç, Fransa, İtalya, Almanya, Macaristan, Belçika, ABD, Rusya, Hırvatistan,İngiltere, İsviçre, Kazakistan, Hollanda, Norveç, Güney Kore, Finlandiya,İspanya, Malta, Ukrayna, Polonya, Yugoslavya, Slovakya, Bulgaristan, Slovenya, Çek cumhuriyeti ve Avusturya olmak üzere toplam 27 ülke ile QSO yapılmıştır.

     Çalışma sırasında izcilere Amatör Telsizcilik anlatılmış ve izcilerin telsiz ile haberleşme yapmaları sağlanmıştır.

     19 Mayıs 2015 günü Afyonkarahisar Telsiz ve Radyo Amatörleri Derneğinin katkılarıyla Afyon Valisi Sayın Hakan Yusuf GÜNER ile SSB QSO yapılmıştır.

      Şubemizin her yıl tekrar ettiği ve 19 Mayıs tarihinin anlam ve öneminin vurgulandığı çalışma, bu yıl da başarı ile sonuçlanmıştır.

      İzcilerle yapılan çalışma videosunun linki: https://www.youtube.com/watch?v=98GMlTzZXX0

      Afyon Valisi ile yapılan QSO’ya ait videonun linki: https://www.youtube.com/watch?v=XBUhkOeNWNI

      TC19MYS özel çağrı işaretine ait log kayıtlarının    linki: http://www.hamlog.eu/TC19MYS/logpage1d1.html

      TC19MYS özel çağrı işaretine ait QRZ sayfasının linki: http://www.qrz.com/db/TC19MYS