Bayrak

TRAC ANTALYA ŞUBESİ TÜBİTAK 4004 DOĞA EĞİTİMİNE KATILIMI VE SUNUM

  • 01.07.2019
TRAC ANTALYA ŞUBESİ TÜBİTAK 4004 DOĞA EĞİTİMİNE KATILIMI VE SUNUM

TRAC Antalya Şubesi olarak Radyo Amatörlüğünü tanıtmak ve uygulamalı öğretim için istekte bulunan TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi yöneticilerinin daveti üzerine 24 - 30 Haziran 2019 da Kemer / ANTALYA  da " BİLİM - TEKNOLOJİ - TOPLUMSAL YAKLAŞIMIYLA YER BİLİMLERİ, ASTRONOMİ VE SANAT " içerikli eğitim programlarına iştirak ettik.

Program kapsamına bağlı kalarak ilgili eğitim salonunda; HF, VHF ve UHF TRX cihazların tanıtım, kullanım ve Radyo Amatörlüğü, ilke ve kuralları, katılımcı öğrencilere anlatıldı. 12 yaş grubunun sertifika alması ve Radyo Amatörü olabilmeleri 5, 6, 7, 8 sınıf öğrencilerini çok mutlu kıldı. Ülkemizin çeşitli kentlerinden bu etkinliğe katılan öğrencilerin kentlerindeki TRAC şubeleri ile irtibat kurabilmeleri için bilgilendirmeler yapıldı. Önümüzdeki günlerde çok sayıda öğrencimizden YM4KA kulüp istasyonumuzu ziyaret edecekleri sözünü aldık.

 Biz öğretmen ve öğrencilerin ilgilerini çekmiş olmanın mutluluğunu yaşarken öğrenciler de yeni bir hobi edinmenin sevinci içinde çalıştay'ı bitirdik. 

 

TRAC ANTALYA ŞUBESİ

TA4B Selim Şanlı

Yönetim kurulu Başkanı