Bayrak

TRAC KARABÜK ŞUBESİ AFAD KOORDİNELİ TAMP TATBİKATINA KATILDI

  • 09.08.2019
TRAC KARABÜK ŞUBESİ AFAD KOORDİNELİ TAMP TATBİKATINA KATILDI

AFAD koordinasyonunda 08.08.2019 tarihinde Safranbolu ilçesine bağlı Kadıbükü köyünden geçen derede yapılan tatbikata jandarma, polis, itfaiye, UMKE, İl Sağlık Müdürlüğü, 112 Acil Çağrı Merkezi, Devlet Su İşleri, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, Türk Kızılay, Türk Telekom ile TRAC personelleri katıldı. 

Mahsur kalan vatandaşlara ulaşan ekipler kurtarma eğitimi yaptı. Ayrıca trafik kazasından suya uçan bir araçtan yaralıların kurtarılmasına dair tatbikat da gerçekleştirildi. Gerçeği aratmayan tatbikatta kurumlar arası koordineyi TRAC hızlı bir şekilde sağladı. Göreve Karabük TRAC Başkanı TA2VA Hüsnü BODUR,TA2NAK Ahmet KASAP,TA2UCİ Caner CİVİL,TB2DLH Yusuf BODUR ve TB2BYY Hayrullah YILMAZ katıldı.

Vali Sn. Fuat GÜREL, Safranbolu Kaymakamı Sn. Fatih ÜRKMEZER, İl Emniyet Müdürü Sn. Sırrı TUĞ, İl Jandarma Komutanı Albay Sn. Ali Sefa YILMAZ, İl Sağlık Müdürü Sn. Ahmet SARI, Karabük AFAD Müdürü Sn. Gazanfer ERBAY ve diğer yetkililerin de izlediği tatbikat gerçeği aratmadı. 

 

TRAC KARABÜK ŞUBESİ