Bayrak

TRAC Kars Şubesi Üniversite Hastahane Personeline Eğitim vermiştir

  • 08.06.2015
TRAC Kars Şubesi Üniversite Hastahane Personeline Eğitim vermiştir

 

      TRAC Kars Şubesi Başkanı TA9J Prof.Dr. İsmail Çakmak  09 Mayıs 2015 tarihinde yapılan Amatör Telsiz katılan Erzurum-Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi personellerine sınava yönelik eğitimler vermiştir. Sınav sonucuna göre hastanenin farklı birimlerinde çalışan akademik ve idari personel Amatör Telsiz Belgesi almaya hak kazanmışlardır. Hastane personeli ve yöneticiler acil durumlarda hastaneyi tahliye ederken veya  bölgede meydana gelebilecek acil durumlarda haberleşmeyi kolaylaştırmak amacıyla amatör telsiz haberleşmesinden yararlanacaklar. 

      Amatör telsiz haberleşmesinin acil durumlardaki rolünü iyi bilen hastane yönetimi eğitim almak amacıyla TRAC-KARS Şubesinden yardım talep ettiler. Hastane yöneticileri; önümüzdeki dönemlerde daha da yüksek oranlarda katılım olacağını ve bu yönde çalışmalarını sürdürdüklerini ifade ettiler.

      TRAC Kars Şubesi olarak sınavda başarılı olan arkadaşlarımızı tebrik ediyor ve bundan sonra yapılacak çalışmalarda da yardımcı olacağımızı bilmelerini istiyoruz.

      TRAC KARS ŞUBESİ YÖNETİMİ