Bayrak

TRAC MUSTAFA KEMALPAŞA ŞUBESİ EKİBİ YOTA 2019 ETKİNLİĞİNDE

  • 14.08.2019
TRAC MUSTAFA KEMALPAŞA ŞUBESİ EKİBİ YOTA 2019 ETKİNLİĞİNDE

IARU 1.Bölgesi tarafından tertiplenen ve 26 yaş altı gençlerin katıldığı „YOTA- Youngsters On The Air“ etkinliği bu yıl Bulgaristan’da gerçekleştiriliyor. Bu yıl 27 ülkeden 80 gencin katıldığı etkinlikte ülkemizi TRAC Mustafakemalpaşa Şubesi temsil ediyor.

Etkinlik, bu gençlerin Radyo Amatörlüğünün tüm boyutları konusunda farkındalık oluşturmalarını hedefliyor. Bu hedefe yönelik çok sayıda „Tematik Çalışmalar“ gerçekleştiriliyor. ARDF ile ilgili devrelerin imalatı, anten kurulumları, düğümler ve benzeri konularda yapılan bu çalışmalar hem eğlenceli hem eğitici.

IARU, bu gençlerin Radyo Amatörlüğünü geleceğe taşıma babındaki önemini özellikle vurguluyor. Bu bağlamda Ekip Liderlerine „Eğitmen Eğitimi“ veriliyor.TRAC Takım Lideri Bahattin Alperen YILDIRIM (TA3ALR) 7 gün boyunca bu eğitimi alacak.

TRAC Ekibinde yer alan Nisa KUYUMCULAR, Mehmet Akif BEKRET ve Alper Enver USUL, ekip liderleriyle birlikte katılımcılara ARDF konusunda bir sunum yapacaklar. TRAC ekibine başarılar dileriz. Kendilerinin dönüşleri sonrasında hazırlayacağı rapor ve görseller web sayfamızda geniş kapsmlı olarak tekrar yayınlanacak.

           

            73!

TRAC Genel Merkezi

https://www.ham-yota.com/countdown-lz2019/