Bayrak

TRAC ORDU TEMSİLCİLİĞİ SİVİL SAVUNMA GÜNÜ ETKİNLİKLERİNE KATILDI

  • 07.03.2019
TRAC ORDU TEMSİLCİLİĞİ SİVİL SAVUNMA GÜNÜ ETKİNLİKLERİNE KATILDI

Ordu İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından her yıl olduğu gibi bu yıl da “28 Şubat Sivil Savunma Günü” etkinlikleri kapsamında Tatbikat Planlanarak Türkiye Afet Müdahale Planı Kapsamında,  Ordu İli Afet Müdahale Planı gereğince TRAC Ordu Temsilciliğimize bir yazı ile bildirilmişti.

İlimiz Altınordu ilçesi Şehit Sefa KABAKKAYA Anadolu İmam Hatip Lisesi yerleşkesinde 28 Şubat 2018 Perşembe Günü senaryo gereği  “ Deprem, Yangın, Tahliye Arama ve Kurtarma Tatbikatı” icra edilmesi planlanmış ve bu bağlamda Tatbikatın icrasında yapılacak çalışmaların ön değerlendirmesi ve görüş alışverişinde bulunmak üzere Kamu Kurum ve Kuruluşları ile TAMP Haberleşme Hizmet Grubu çözüm ortağı Statüsünde TRAC Temsilciliğimiz 14 Şubat 2019 günü toplantıya çağrılmıştı. 28 Şubat Günü Planlanan Tatbikat hazırlanan senaryoya göre icra edilmiş ve Haberleşme Hizmet Grubunda bulunan Derneğimiz verilen görevleri  İlimiz Radyo Amatörleri Temsilciliğimiz Koordinesinde yerine  getirmiştir.

Ayrıca standımızı ziyaret edenlere Radyo Amatörlüğü ve Afet Haberleşmesi hakkında bilgiler yanında, TRAC’ ın yeri ve çalışmaları hakkında bilgiler verilmiştir.

 

TRAC Ordu Temsilciliği