Bayrak

TRAC SİVAS ŞUBESİ TELSİZ KULLANIM EĞİTİMİ

  • 17.04.2019
TRAC SİVAS ŞUBESİ TELSİZ KULLANIM EĞİTİMİ

  Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Sivas Şubesi (TRAC) tarafından 11 Nisan 2019 Çarşamba günü, Sivas Afet ve Acil Durum Müdürlüğü binasında, Amatör telsizcilik ve telsiz kullanımı hakkında eğitim verildi.

  Gerçekleşen eğitime SADAK dağcılık kulübü üyeleri ve telsiz konusuna ilgi duyanlar katıldı. Eğitim, aynı zamanda kendisi de radyo amatörü olan Sedat Özkan tarafından verildi.

  Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü tarafından yakın zaman içerisinde açılacak olan, Amatör telsiz lisansı sınavı öncesinde, eğitime katılan katılımcılara; TRAC ve Afet Haberleşmesi, Radyo Amatörü ve Afetlerdeki görevi, Telsiz nedir, çeşitleri ve haberleşme, APRS, Amatör Telsiz kullanımı ve lisans almak, çeşitli fotoğraf ve videolar başlıkları altında bilgiler sunuldu. Anlatılan konular arasında telsiz kullanımının önemi ve gerekliliği detaylı bir şekilde anlatıldı.

  Gayet verimli geçen eğitime 55 kişi katıldı. Eğitim sonunda yaklaşık 45 katılımcı, sınavlara katılarak Amatör Telsiz operatörü olmak istediklerini belirttiler.

 

TRAC SİVAS ŞUBESİ

 

 

Eğitim videosunu izlemek için TIKLAYINIZ