Bayrak

TRAC Sivas Şubesinden Afet Gönüllülerine Telsiz Eğitimi

  • 13.02.2015
TRAC Sivas Şubesinden Afet Gönüllülerine Telsiz Eğitimi

      İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü bünyesinde 1 haftadır devam eden Afet Gönüllüsü eğitimleri kapsamında katılımcılara telsiz kullanım eğitimleri verildi.

      Eğitim programına Afet ve Acil Durum Müdürlüğü personeli, Sivas’ta görev yapan askeri personeller ve doğa sporları kulüplerinin yöneticileri ve üyeleri katıldı. Afet Gönüllüsü programı kapsamında ilk yardım, hafif arama kurtarma eğitimleri alan katılımcılar, en son olarak da telsiz kullanım eğitimi aldılar. Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti (TRAC) Sivas Şubesi tarafından verilen eğitimlerde katılımcılara telsiz kullanımı, afet ve acil durumlarda iletişim gibi konularda bilgiler verildi.

     TRAC Şube Başkanı Suat Duman, afet ve acil durum hallerinde telsiz kullanımının gerekliliği konusunda katılımcılara sunum yaptı. Erzincan ve Marmara, Ceyhan, Dinar ve Van depremlerinin yanı sıra Birinci Körfez Savaşı ve Bosna Savaşı sırasında Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti’nin iletişim konusunda destek sağladığını söyleyen TRAC Sivas Şubesi Başkanı Suat Duman, afet ve acil durum hallerinde telsiz iletişiminin hayati öneme sahip olduğunu belirtti.

      TRAC Şube Saymanı Kaan Güzel ise uygulamalı telsiz kullanımı konusunda bilgiler verdi. Eğitimin uygulama safhasında katılımcılar amatör telsiz üzerinden Sivas’ta ki diğer radyo amatörleri ile görüşme imkanına sahip oldular.

 

PROGRAMIMIZ ULUSAL BASINDA YER ALDI

TRAC Sivas Şubesi tarafından gerçekleştirilen telsiz eğitim programı ulusal basının dikkatini çekti. Radikal, Hürriyet, Milliyet, Haber7, Haberler.com gibi milyonlarca ziyaretçiye ulaşan ulusal haber sitelerinde derneğimizin faaliyetleri manşetten okuyuculara ulaştı.


http://www.haberler.com/afet-gonullulerine-egitim-6960304-haberi/
http://www.radikal.com.tr/sivas_haber/afet_gonullulerine_egitim-1292043
http://www.hurriyet.com.tr/yerel-haberler/Sivas-Haberleri/afet-gonullulerine-egitim_54768
http://www.haber7.com/guncel/haber/1295279-afet-gonullulerine-egitim

 

TRAC Sivas Şubesi