144 MHz Es in EU     : Status
50 MHz Es in EU       : Status
Today's MUF & Es    : Status
From MMMonVHF
Son Eklenen Albümler
  • Türkiye Radyo Amatörleri cemiyeti Sakarya Şubesi R.7 Rölemizi daha iyi şartlara hazırlıyoruz.
  • TRAC Nazilli 29 Ekim
  • TRAC ZONGULDAK
  • TC101SO
  • TRAC Bozöyük Eğitim
  • BURSA DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ


Etkinlik Takvimi
E-Bülten

 

        

 

 

 

TRAC Adana Şubesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamalarında.

      TRAC Adana Şubesi yönetim kurulu olarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına katılmak üzere Valilikten gelen yazıya istinaden iki araç hazırladık. Yönetim kurulu üyeleri olarak Başkanımız TA5GE Eyüp ÜNSAL, Sekreterimiz TA5FW Korhan BÜKEN, Röle Operatörümüz TA5FL Kenan BİNEN, genç üyelerimiz TB5BYW Yiğit Arda ÜNSAL, TB5DHC Hakan ÇÜRÜK den oluşan beş kişilik ekibimizle sabah 08:00’ da buluştuk. Araçlarımız ve ekibimiz hazır olunca 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı geçit töreninin gerçekleşeceği ATATÜRK CADDESİNE hareket ederek yerimizi aldık.


      Bir süre sonra Adana Valisi Sayın, Mahmut DEMİRTAŞ, Adana Büyük Şehir Belediye Başkanı Sayın, Hüseyin SÖZLÜ ve 6'ncı Mekanize Piyade Tümeni ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Hakan Atınç araçla geçiş yaparak, törene katılan ekip üyelerinin ve halkın bayramlarını kutladı.

      Tören alanında yapılan etkinlikler sonrası geçit töreni başladı. Geçit töreni coşkulu ve güzel anlara sahne olurken, üzerlerinde Türk bayrağı t-shirtleri bulunan çocuklar ve gençler ellerinde şanlı TÜRK bayrağı ve ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün posterleriyle törene renk kattılar.
TRAC Adana Şubesi üyeleri olarak, Cumhuriyetimizin 93’ ncü yıldönümünü kutlamaktan dolayı mağrur bir şekilde tören alanında ayrılarak evlerimize döndük.

 

      TRAC ADANA ŞUBESİ

 

 

 TRAC
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti
9 Nisan 1991 tarihi ve 91/1741 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile KAMU YARARINA çalışan bir dernektir.
IARU International Amateur Radio Union Member