144 MHz Es in EU     : Status
50 MHz Es in EU       : Status
Today's MUF & Es    : Status
From MMMonVHF
Son Eklenen Albümler
  • Türkiye Radyo Amatörleri cemiyeti Sakarya Şubesi R.7 Rölemizi daha iyi şartlara hazırlıyoruz.
  • TRAC Nazilli 29 Ekim
  • TRAC ZONGULDAK
  • TC101SO
  • TRAC Bozöyük Eğitim
  • BURSA DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ


Etkinlik Takvimi
E-Bülten

 

        

 

 

 

DEPREM VE ACİL DURUMLARDA HABERLEŞME

Uluslararası Antalya Üniversitesi tarafından 28 Şubat tarihinde düzenlenen Deprem ve Acil Durumlarda Haberleşme konulu konferansa TRAC Antalya Şubemizi temsilen TA4B Selim Şanlı, TA4ATA Sıtkı Atasoy, TA4AYT Nedim Aymen, TA4E Muhsin Bozkurt, TA4AN Yusuf Demir, TA4G Gürbüz Ergün’den oluşan ekibimiz ile birlikte katıldık.

Konferansta konuşmacı olarak söz alan TA4B, TA4E ve TA4ATA, Radyo Amatörlüğü, Ülkemizde ve Dünyada Radyo Amatörlüğü, Acil Durumlarda Haberleşmenin önemi üzerine açıklamalarda bulundular.

Ayrıca katılımcı arkadaşımız TA4AYT Nedim Aymen kendisine ait tam donanımlı haberleşme aracı konusunda bilgilendirme yaptı

Konferanstaki ilginç anlardan birisi ise TRAC Antalya Şubesinin 1999 Körfez depremi sırasında Kocaeli Valiliği önünde kurduğu sistemleri ile verdiği haberleşme hizmeti esnasında tuttuğu ve bugüne kadar saklanan acil durum mesajlarının ve çalışma esnasında çekilen fotoğrafların orijinal haliyle projeksiyon ile perdeye verilmesi oldu.

Perdeye yansıyan ve içimizi acıtan çok sayıdaki mesaj bize tekrar o günleri hatırlattı. İlgili mesajlardan birkaç tanesi örnek olsun diye metne ilave edilmiştir.

Dileriz ki bu tür afetlere maruz kalmayalım. Ama ülkemizin bir deprem kuşağı üzerinde bulunduğundan da yola çıkarak hazırlıklı olmamız gerektiğini bir kez daha vurgulamamız gerekiyor.

Üniversite yöneticilerinden TA4ATA’nın girişimleri ile Üniversite Genel Sekreteri Timuçin Beyle bir araya geldik. Üniversitelerinde Radyo Amatörlüğü konusunda faaliyette bulunmak istediklerini ve konuyla ilgili olarak neler yapılabileceğini ileriki günlerde yapılacak bir toplantıda birlikte tespit etmemiz konusunda mutabakat oluştu.

TRAC ANTALYA ŞUBESİ

 

MESAJLAR

Mesaj-1

Mesaj-2

Mesaj-3

Mesaj-4

 

 

 


TRAC
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti
9 Nisan 1991 tarihi ve 91/1741 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile KAMU YARARINA çalışan bir dernektir.
IARU International Amateur Radio Union Member