144 MHz Es in EU     : Status
50 MHz Es in EU       : Status
Today's MUF & Es    : Status
From MMMonVHF
Son Eklenen Albümler
  • Türkiye Radyo Amatörleri cemiyeti Sakarya Şubesi R.7 Rölemizi daha iyi şartlara hazırlıyoruz.
  • TRAC Nazilli 29 Ekim
  • TRAC ZONGULDAK
  • TC101SO
  • TRAC Bozöyük Eğitim
  • BURSA DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ


Etkinlik Takvimi
E-Bülten

 

 

 

 

 

TRAC İZMİR KONAK ŞUBESİ-İZMİR MESLEK YÜKSEK OKULU PROTOKOL YENİLEMESİ

2008 yılından bu yana T.C. Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir Meslek Yüksekokulu (İMYO) ile Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti (TRAC) arasında karşılıklı imzalanan "ACİL DURUM HABERLEŞME ve EĞİTİM-PROJE GELİŞTİRME HİZMETLERİ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ" içeriği yenilenerek 06.12.2017 tarihinden itibaren 1 yıllığına yürürlüğe girmiştir.

Toplantıda Yüksekokul Müdürü Prof.Dr. Berrin ONARAN, Müdür Yardımcısı Dr. Engin ERGÜL, Yüksekokul Sekreteri İsmail Hakkı VELİOĞLU, Teknik Programlar Bölüm Başkanlığı adına Yrd. Doç. Dr. L. Özlem KARACA AKKAN ve Elektronik Haberleşme Teknolojisi Programı adına Yrd. Doç. Dr. Esra BİLAL ÖNDER, TRAC adına Konak Şb. Bşk. Özgür ÖZ (TA3GD) ve Konak Şb. Sekreteri. İsa Tuğrul SAYGIN (TA3BH) hazır bulunmuşlardır. Protokol çerçevesinde; radyo amatörlüğünün yaygınlaşması için ortak çabalar sarf edilecek, ortak deneysel çalışmalarda bulunulacak, üniversite öğrenci ve personeli arasında afet haberleşmesine hazırlık sağlanacak, üniversite öğrencilerine staj yeri sağlama ve bulunmasında destek verilecektir.

Şube Başkanı ve ayrıca İMYO'da Elektronik Haberleşme Teknolojisi Programı Öğretim Görevlisi olan Sayın ÖZ, İzmir'de TRAC olarak iki şubemizin bulunduğunu (YM3KC ve YM3KM) anlatmıştır.

Şube Sekreteri SAYGIN, T.C. DEÜ İMYO 'nun bu konuya gösterdiği hassasiyetten memnun olduklarını, Amatör Telsizcilerin, TAMP planlarında Destek Çözüm Ortağı olarak yer aldıklarını TRAC ‘nin tüm şubeleri ile kamuya hizmet vermeye hazır bir gönüllü kuruluş olduğunu belirtmiştir.

Okul Müdürü Sayın ONARAN, TRAC eğitimlerin sürekli verilmesini ve bunu yüksekokul olarak her zaman destekleyeceklerini, aynı zamanda da Radyo Amatörü olan Md.Yrdc. Sayın ERGÜL (TB3HU), ise engelli öğrencilere yönelik düşündükleri çalışmalarda da TRAC ile işbirliği yapabileceklerinden bahsetmişlerdir.

TRAC KONAK ŞUBESİ

 

TRAC
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti
9 Nisan 1991 tarihi ve 91/1741 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile KAMU YARARINA çalışan bir dernektir.
IARU International Amateur Radio Union Member