144 MHz Es in EU     : Status
50 MHz Es in EU       : Status
Today's MUF & Es    : Status
From MMMonVHF
Son Eklenen Albümler
  • Türkiye Radyo Amatörleri cemiyeti Sakarya Şubesi R.7 Rölemizi daha iyi şartlara hazırlıyoruz.
  • TRAC Nazilli 29 Ekim
  • TRAC ZONGULDAK
  • TC101SO
  • TRAC Bozöyük Eğitim
  • BURSA DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ


Etkinlik Takvimi
E-Bülten

 

        

 

 

 

AMASYA'DA YEREL DÜZEY HABERLEŞME HİZMET GRUBU PLANI TOPLANTISI YAPILDI

Türkiye Afet Müdahale Planı kapsamında hazırlanan Amasya ili "Yerel Düzey Haberleşme Hizmet Grubu Operasyon Planı" ile ilgili toplantı, Samsun Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun Başkanlığında, 13 Nisan 2018 tarihinde Amasya Türk Telekom Binası toplantı salonunda yapıldı.

Toplantı kamu kurumlarından AFAD İl Müdürlüğü, Emniyet İl Müdürlüğü, Jandarma İl Müdürlüğü, Sağlık İl Müdürlüğü, ayrıca özel sektörden Türkcell, Türk Telekom, Avea, Vodafone firmaları ve Amasya Merzifon Şubemizin katılımıyla gerçekleşmiştir.

Toplantıda yapılan sunumda telekomünikasyon firmalarının acil durumda yapması gereken faaliyet planlaması tanıtılırken, tüm kamu kurumları haberleşmesinin Altyapısını oluşturmak amacıyla JEMUS (Jandarma Elektronik Haberleşme Sistemi) hakkında da bilgi verilirken, Amasya Merzifon Şubesi Başkan Yardımcısı Murat ÖNCÜL (TA6AMO) Tarafından kurum görevlilerine bazı sorular yöneltilerek sistemin kullanılabilirliği sorgulanmıştır. Aynı zamanda Şube Başkanı Mustafa CAN (TA6ACN) tarafından da planda bahsedilen sahaya sevk edilecek haberleşme araçlarının da kapasitesi hakkında bilgi istemesi üzere; Uydu bağlantılı GSM istasyon araçlarının Türkiye’de 40 adet olduğu ve ihtiyaç esnasında Bölgeye 1 adet araç sevk edileceği, 1 aracında en fazla 300 aboneye hizmet vereceği bilgisi edinilmiştir.

 Oturum yöneticisi olan BTK görevlisi Sayın Ömer Erol DEMİRCAN bu cevaba istinaden Telsiz haberleşmesinin önemini ve TRAC' ın bu hizmeti gönüllülük esaslı olarak yaptığı en verimli çözüm ortağı olduğu vurgusunu yaparak, TRAC'ın geçmişte gerçekleştirdiği hizmetlerinden bahsetmiştir.

Toplantının anlam ve önemini değiştiren bu açıklamalardan sonra, toplantı sorasında Şube Sekreteri Ahmet ELİK (TB6BAH) kamu kurum görevlilerinden gelen yoğun ilgi ve sorular üzerine ilgililere Derneğimiz Faaliyetlerinden bahsetmiştir. Bu toplantıya katlan tüm görevlilere, ayrıca Derneğimizin ve amatör telsizciliğin önemini çok kez vurgulayan Sayın Ömer Erol DEMİRCAN' a Derneğimiz adına teşekkür ederiz.

13.04.2018 TRAC AMASYA MERZİFON

 


TRAC
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti
9 Nisan 1991 tarihi ve 91/1741 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile KAMU YARARINA çalışan bir dernektir.
IARU International Amateur Radio Union Member