144 MHz Es in EU     : Status
50 MHz Es in EU       : Status
Today's MUF & Es    : Status
From MMMonVHF
Son Eklenen Albümler
  • Türkiye Radyo Amatörleri cemiyeti Sakarya Şubesi R.7 Rölemizi daha iyi şartlara hazırlıyoruz.
  • TRAC Nazilli 29 Ekim
  • TRAC ZONGULDAK
  • TC101SO
  • TRAC Bozöyük Eğitim
  • BURSA DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ


Etkinlik Takvimi
E-Bülten

 

        

 

 

 

BURSA MASABAŞI VE SAHA TATBİKATI

      İlimizde 03-04 Mayıs 2018 Perşembe ve Cuma günleri 08.00 – 17.00 saatleri aralığında yapılan “İL MASABAŞI VE SAHA TATBİKATI / BURSA 2018” Başbakanlık AFAD Bilgi Sistemleri Daire Başkanı Sayın İrfan KESKİN, Bursa Vali Yardımcısı Sayın İbrahim AVCI, Bursa AFAD İl Müdür V. Sayın Yalçın MUMCU ve ilimiz kurum/kuruluşlarının yöneticilerinin katılımıyla yapılan toplantı ile başlamıştır.

5.8 büyüklüğünde deprem olayı ile başlayan  tatbikatın masa başı kısmı kurum/kuruluş personelinin AYDES (Afet Yönetim ve Karar Destek Sistemi) çalışmaları ile yapılmıştır. Saha kısmı ise Bursa AFAD Arama ve Kurtarma Birliği koordinasyonunda Şubemizin yanı sıra resmi/özel kurum/kuruluş arama kurtarma ekipleri ve diğer STK’larla birlikte gerçekleştirilmiştir.

Tatbikata 12 kişilik bir ekip ve 6 araç ile katılınmış olup, bu tatbikatta şube olarak afet haberleşmesi konusunda tecrübesiz arkadaşların daha yoğun bir faaliyet göstererek konuya vakıf olmalarını amaçladık. Hedeflenenin üstünde bir performans ile enkaz bölgelerinden kesintisiz ve doğru bilgi akışını sağlayarak üstümüze düşeni layığıyla yerine getirdik.

TRAC BURSA ŞUBESİ

 

 


TRAC
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti
9 Nisan 1991 tarihi ve 91/1741 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile KAMU YARARINA çalışan bir dernektir.
IARU International Amateur Radio Union Member