144 MHz Es in EU     : Status
50 MHz Es in EU       : Status
Today's MUF & Es    : Status
From MMMonVHF
Son Eklenen Albümler
  • Türkiye Radyo Amatörleri cemiyeti Sakarya Şubesi R.7 Rölemizi daha iyi şartlara hazırlıyoruz.
  • TRAC Nazilli 29 Ekim
  • TRAC ZONGULDAK
  • TC101SO
  • TRAC Bozöyük Eğitim
  • BURSA DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ


Etkinlik Takvimi
E-Bülten

 

        

 

 

 

Haberler
TA VHF UHF 2018 Contest Sonuçları

TA VHF UHF 2018 Contest Sonuçları

2018 yılı TA VHF-UHF yarışması sonuçları
Yarışmaya katılan ve log gönderen tüm Amatör telsizcilerimize teşekkür ederiz. Yarışmada ilk sıraları alan istasyonların çoğunlukla yönlü - kazançlı antenlerle  ve bazılarının da yüksek mevkilerde çalışmış olduğu görülmüştür. Gelecek yıl daha iyi şartlarda katılım olması dileği ile. 73
TRAC TA VHF UHF 
Yarışma Sorumlusu: 
TA1D Kadri M.Başak
15 TEMMUZ

15 TEMMUZ

Ülkemiz için yapılan meşum bir plana karşı halkımızın direnmesi sayesinde çok büyük bir felaket önlendi. Halkın bu direnişi esnasında şehit olanlar için Allah’tan Rahmet, Gazilere ise esenlikler dileriz.

TRAC Genel Merkezi

TRAC KAYSERİ ŞUBESİ OLAĞAN GENEL KURUL DUYURUSU

TRAC KAYSERİ ŞUBESİ OLAĞAN GENEL KURUL DUYURUSU

TRAC KAYSERİ ŞUBESİ YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINDAN DUYURU

TUBİTAK 4004 BİLİM ŞENLİĞİNE KATILDIK

TUBİTAK 4004 BİLİM ŞENLİĞİNE KATILDIK

   TÜBİTAK’ın okullara uyguladığı “TUBİTAK 4004 DOĞA EĞİTİMİ “programlarından 18- 24 Haziran 2018 tarihinde Antalya / Adrasan’ da yapılan bilim şenliğine Amatör Radyoculuk dalında tanıtım yapmamız için organizasyondan davetiye aldık. 

KARS VE KOZAN TEMSİLCİLİKLERİMİZ

KARS VE KOZAN TEMSİLCİLİKLERİMİZ

    TRAC Genel Merkez Yönetim Kurulumuz Kars İli ile Kozan İlçe Merkezinden yapılan başvuruları uygun bularak ilgili Dernekler Müdürlüklerine gönderdiği yazılar sonucunda Kars ve Kozan temsilciliklerimiz kurulmuştur.
TRAC GENEL MERKEZİ

NİĞDE ALADAĞLAR DEMİRKAZIK DAĞ ARAMA KURTARMA ÇALIŞMASI HABERLEŞMESİ

NİĞDE ALADAĞLAR DEMİRKAZIK DAĞ ARAMA KURTARMA ÇALIŞMASI HABERLEŞMESİ

    3 Haziran 2018 günü Niğde Aladağlar Demirkazık Dağı’nda aniden değişen hava koşulları nedeniyle 3750 m rakımda mahsur kalıp donma tehlikesine maruz kalan 3 dağcının kurtarılmasında TRAC Konya Röleleri çok önemli bir rol oynadı.

NİĞDE ŞUBEMİZ KURULDU

NİĞDE ŞUBEMİZ KURULDU

   Bir gurup arkadaşımızın başvurusunun TRAC Genel Merkez Yönetimi tarafından karara bağlanması sonrası Niğde İl Dernekler Müdürlüğüne yapılan bildirim 22.05.2018 tarihinde kabul edilmesi ile TRAC Niğde şubemiz kurulmuştur.Camiamıza hayırlı olması dileklerimizle.

TRAC GENEL MERKEZİ

YALOVA HHG TOPLANTISI

YALOVA HHG TOPLANTISI

    Yalova Haberleşme Hizmet grubu toplantısı 17 Mayıs 2018 günü Yalova İl AFAD Müdürlüğü toplantı salonunda BTK İstanbul Bölge Müdür yardımcısı Muharrem Kemal ÇAĞLAR başkanlığında yapıldı.

19 MAYIS KUTLAMASI

19 MAYIS KUTLAMASI

    19 Mayıs 1919 Türk milleti için büyük ve önemli bir dönüm noktasıdır. Çünkü 19 Mayıs 1919, bağımsızlık savaşımızın başlatıldığı önemi büyük olan bir gündür. Çünkü 19 Mayıs 1919, Birinci dünya Savaşı’ndan sonra topraklarımızın yabancı işgalinde bulunduğu günlerde Mustafa Kemal Atatürk'ün çözüm arayışı içinde Bandırma vapuru ile Samsun’a çıktığı tarihtir.  

BURSA MASABAŞI VE SAHA TATBİKATI

BURSA MASABAŞI VE SAHA TATBİKATI

      İlimizde 03-04 Mayıs 2018 Perşembe ve Cuma günleri 08.00 – 17.00 saatleri aralığında yapılan “İL MASABAŞI VE SAHA TATBİKATI / BURSA 2018” Başbakanlık AFAD Bilgi Sistemleri Daire Başkanı Sayın İrfan KESKİN, Bursa Vali Yardımcısı Sayın İbrahim AVCI, Bursa AFAD İl Müdür V. Sayın Yalçın MUMCU ve ilimiz kurum/kuruluşlarının yöneticilerinin katılımıyla yapılan toplantı ile başlamıştır.TRAC
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti
9 Nisan 1991 tarihi ve 91/1741 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile KAMU YARARINA çalışan bir dernektir.
IARU International Amateur Radio Union Member