144 MHz Es in EU     : Status
50 MHz Es in EU       : Status
Today's MUF & Es    : Status
From MMMonVHF
Son Eklenen Albümler
  • Türkiye Radyo Amatörleri cemiyeti Sakarya Şubesi R.7 Rölemizi daha iyi şartlara hazırlıyoruz.
  • TRAC Nazilli 29 Ekim
  • TRAC ZONGULDAK
  • TC101SO
  • TRAC Bozöyük Eğitim
  • BURSA DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ


Etkinlik Takvimi
E-Bülten

 

        

 

 

 

Haberler
BURSA EĞİTİM FAALİYETLERİ

BURSA EĞİTİM FAALİYETLERİ

        28 Nisan 2018 Cumartesi günü yoğun talepler üzerine TRAC Bursa Şubesi çatısı altında başlatılan; amatör telsiz lisans sınavı, öncesi eğitimlerimiz ilk gününde yoğun katılımcı sayısı ile başladı. Sınavdan bir gün öncesine kadar devam edecek olan eğitimlerimiz çerçevesinde işletme konuları, teknik konular ve amatör telsizciliğin olmazsa olmazlarını katılımcılarımıza aktaracağız.

TA VHF UHF Contest 30 Haziran -1 Temmuz 2018 Tarihinde Yapılacaktır

TA VHF UHF Contest 30 Haziran -1 Temmuz 2018 Tarihinde Yapılacaktır

       Bu yıl gerçekleştireceğimiz yarışma 30 Haziran -1 Temmuz 2018 günleri yapılacaktır. Amaç; Yurt içi VHF ve UHF haberleşme yeteneği ve pratiğini arttırmak olan bu yarışma, yakın ülkelerden de VHF-UHF bandında çalışacak istasyonlarla QSO imkanı verebilmektedir. Yarışma Band ve modlarımız; UHF 70cm ve VHF 2m bandında FM, SSB ve CW olarak çalışılacaktır. 12. TA VHF - UHF (Contest) yarışmaya katılacaklara başarılar diliyoruz.

AFYON TAMP TOPLANTISI

AFYON TAMP TOPLANTISI

26 Nisan 2018 tarihinde Afyon Türk Telekom Müdürlüğü salonunda Türk Telekom İl Müdürlüğü’nün koordinatörlüğünde yapılan masa başı plan tatbikatı Haberleşme Hizmet Gurubu çözüm ortakları Türk Telekom, Belediye, TÜRKSAT, Vodafon, Jandarma, PTT, 112, AFAD, Kızılay, DSİ, Emniyet ve TA1E, TA4E, TA4S’dan oluşan TRAC ekibinin katılımı ile gerçekleşti.

23 NİSAN KUTLAMASI

23 NİSAN KUTLAMASI

(TBMM) Türkiye Büyük Millet Meclisi’ nin kuruluş yıldönümünün 98. Yılında, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATARÜRK’ ü ve İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını saygı ve Rahmetle anıyor, geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyoruz.

Sevgi ve Saygılarımızla

TRAC GENEL MERKEZİ

15. BÖLGE İLLERİ, TRAC ESKİŞEHİR VE UMKE TATBİKATI

15. BÖLGE İLLERİ, TRAC ESKİŞEHİR VE UMKE TATBİKATI

15. Bölge illerinin katılımıyla yapılan UMKE tatbikatını başarı ile tamamladık. 

18 NİSAN DÜNYA AMATÖR TELSİZCİLER GÜNÜ KUTLAMASI

18 NİSAN DÜNYA AMATÖR TELSİZCİLER GÜNÜ KUTLAMASI

Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti (TRAC) İzmir Şubesi, “18 Nisan Dünya Amatör Telsizcilik Günü” nü özel bir etkinlikle kutladı. TRAC İzmir Şubesi’nin BAYRAKLI' da ki merkezinin önündeki açık alanda gerçekleştirilen kutlama İzmir ve yakın çevresindeki amatör telsizcileri bir araya getirdi.

18 NİSAN DÜNYA AMATÖR TELSİZCİLER GÜNÜ

18 NİSAN DÜNYA AMATÖR TELSİZCİLER GÜNÜ

Esasen "world amateur radio dey" olarak anılan bu gün, IARU (international amateur radio union)'nun 93 üncü kuruluş yıldönümü kapsamında dünya genelinde birliğe üye olan çeşitli ülkelerdeki amatör radyo istasyonlar faaliyette olacaktır ve bu günü kutlayacaklardır.

ülkemizdeki amatör telsizciler tarafından da çeşitli etkinliklerle bu gün kutlanmaktadır.

TRAC (Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti) olarak bizde tüm dünya ve ülkemiz radyo amatörlerinin gününü kutluyoruz.

TRAC GENEL MERKEZİ

AMASYA'DA YEREL DÜZEY HABERLEŞME HİZMET GRUBU PLANI TOPLANTISI YAPILDI

AMASYA'DA YEREL DÜZEY HABERLEŞME HİZMET GRUBU PLANI TOPLANTISI YAPILDI

Türkiye Afet Müdahale Planı kapsamında hazırlanan Amasya ili "Yerel Düzey Haberleşme Hizmet Grubu Operasyon Planı" ile ilgili toplantı, Samsun Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun Başkanlığında, 13 Nisan 2018 tarihinde Amasya Türk Telekom Binası toplantı salonunda yapıldı.

 Toplantı kamu kurumlarından AFAD İl Müdürlüğü, Emniyet İl Müdürlüğü, Jandarma İl Müdürlüğü, Sağlık İl Müdürlüğü, ayrıca özel sektörden Türkcell, Türk Telekom, Avea, Vodafone firmaları ve Amasya Merzifon Şubemizin katılımıyla gerçekleşmiştir.

TRAC İZMİR KONAK ŞUBESİ (YM3EKM) SAHA TATBİKATINDA 13 MART 2018

TRAC İZMİR KONAK ŞUBESİ (YM3EKM) SAHA TATBİKATINDA 13 MART 2018

   7 Şubat 2018 tarihinde, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Arama Birliğinde, Afetlerde destek çözüm ortağı olarak yer alan STK' lar ile birlikte katıldığımız toplantıda İl Afet ve Acil Durum Müdürü Sn. Osman Metin SAROĞLU Mart ayında yapılacağını belirttiği Tatbikat hakkında bilgilendirme yapmıştır.

TEKİRDAĞ DEPREM FARKINDALIK SEMİNERİ

TEKİRDAĞ DEPREM FARKINDALIK SEMİNERİ

            Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanlığı ve Namık Kemal Üniversitesi Rektörlüğü ev sahipliğinde Deprem Farkındalık Semineri ve Temel Saha Uygulamaları Programı düzenlendi.TRAC
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti
9 Nisan 1991 tarihi ve 91/1741 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile KAMU YARARINA çalışan bir dernektir.
IARU International Amateur Radio Union Member