144 MHz Es in EU     : Status
50 MHz Es in EU       : Status
Today's MUF & Es    : Status
From MMMonVHF
Son Eklenen Albümler
  • Türkiye Radyo Amatörleri cemiyeti Sakarya Şubesi R.7 Rölemizi daha iyi şartlara hazırlıyoruz.
  • TRAC Nazilli 29 Ekim
  • TRAC ZONGULDAK
  • TC101SO
  • TRAC Bozöyük Eğitim
  • BURSA DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ


Etkinlik Takvimi
E-Bülten

 

 

 

 

 

Haberler
23 Nisan Kutlu olsun

23 Nisan Kutlu olsun

      23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın coşkusuyla Kutlarız!

Bartın Rölesi Kuruldu.

Bartın Rölesi Kuruldu.

Bartın Belediye Başkanı Sayın Cemal Akın ve Belediye Meclisinin sağladığı destek ile alınan röle 17.04.2014 günü yine Belediye tarafından yapılan kulübeye konularak  145.750 Mhz 88,5 Hz ton ile test çalışmalarına başlanılmıştır.

TRAC Manisa Şubemiz Haberleşme Desteği Verdi!

TRAC Manisa Şubemiz Haberleşme Desteği Verdi!

      Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Manisa Şubemiz, Türkiye Dağcılık Federasyonunun düzenlediği 1. Manisa Dağcılık Şenliği etkinliğine katılarak Haberleşme Desteği vermiştir.

M0XER-5 Balon Türkiye Üzerinde!!

M0XER-5 Balon Türkiye Üzerinde!!

      M0XER Çağrı işaretli İngiliz Amatör Leo Boadbar'ın gönderdiği APRS ve Paket Data gönderen Balon 14:00 itibari ile Fethiye üzerinden 8700mt irtifa da Ülkemiz üzerine giriş yapmıştır. Leo tarafından gönderilen e-mail aşağıda olup Muhtemel güzergah verilmiştir. 434.500 USB üzerinden Contestia 8/250 modundan Telemetri verileri dinlenip kayıt edilerek aşağıda verilen lik üzerinden kaydetmeleri rica edilmektedir.  

M0XER-11 İşaretli Balon APRS Türkiye Üzerinden Geçti!

M0XER-11 İşaretli Balon APRS Türkiye Üzerinden Geçti!

M0XER Leo Bodnar tarafından 19.03.2014 tarihinde havaya gönderilen ve APRS sisteminin bulunduğu balon 22.03.2014 tarihinde Karadeniz üzerinden Doğu Anadolu istikametine doğru ilerlemiştir.  10 mW gücündeki verici ile 144.800 MHz’de APRS sinyalleri ve 434.500 Mhz-USB Contestia dijital modunda telemetre bilgilerini göndermekte olan sistemin Türkiye saatiyle 20:50’te en son APRS beykını kaydedilmiştir.  

TA2DS - Selim CANBEKEN

TA2DS - Selim CANBEKEN

    TRAC’ın emektarlarından Selim CANBEKEN aniden aramızdan ayrıldı. Daha kısa bir süre önce görüştüğüm bu dostumun ölüm haberini Pazartesi akşam saatlerinde aldığımda çok şaşırdım ve üzüldüm.

        Rahmetli Selim’in Cemiyetimize üyeliği, Cemiyetimizin kuruluşundan oldukça kısa bir süre sonrasında ve kendisi daha okul çağındayken gerçekleşti. Radyo Amatörlüğünün ülkemizde geçirdiği tüm evrelere tanık oldu. Tabiatıyla Cemiyetimizin geçirdiği aşamaların da tanığı oldu.

TA2DS - Selim CANBEKEN Vefat etti!

TA2DS - Selim CANBEKEN Vefat etti!

Radyo Amatörleri Camiasından bir yıldız daha kaydı!, Değerli Radyo Amatörü TA2DS Selim CANBEKEN Vefat etti. Cenazesi ile ilgili bilgiler geldiğinde bilgi verilecektir.

Kendisine Rahmet kederli ailesine başsağlığı dileriz.

TRAC İle Bartın Belediyesi Arasında Protokol İmzalandı

TRAC İle Bartın Belediyesi Arasında Protokol İmzalandı

      Bartın Belediyesi ile Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Genel Merkezi (TRAC) arasında yapılan telsiz haberleşme çevrimi hizmetlerinde işbirliği ve koordinasyon sağlanmasına ilişkin protokol imzalandı. Belediye Meclis salonunda gerçekleştirilen protokol imza törenine Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Taner Çetin, İtfaiye Müdürü Mustafa Kanmaz ile TRAC Bartın Temsilcisi Erhan Kırandağ ile yaklaşık 15 Amatör Telsizci katıldı.

TRAC Elazığ Şubesi Kuruldu.

TRAC Elazığ Şubesi Kuruldu.

      TRAC Elazığ Şube kurucuları Genel Merkez Yönetim Kurulumuzdan aldığı yetki ile İl Dernekler Müdürlüğüne başvurusunu yapmış ve yapılan inceleme sonrasında Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Elazığ Şubesi kuruluşunu tamamlayarak, kurucu üyelerimiz aralarında görev dağılımı yapmışlardır.

YM9KK-R  Yedek Konferans Odası ve 439.400 Kars-Sarıkamış Rolesi

YM9KK-R Yedek Konferans Odası ve 439.400 Kars-Sarıkamış Rolesi

      TRAC Erzurum Şubesi’nin katkılarıyla  şubemiz tarafından YM9KK-R çağrı işaretiyle bir yedek konferans odası kurulmuştur. TRAC
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti
9 Nisan 1991 tarihi ve 91/1741 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile KAMU YARARINA çalışan bir dernektir.
IARU International Amateur Radio Union Member