144 MHz Es in EU     : Status
50 MHz Es in EU       : Status
Today's MUF & Es    : Status
From MMMonVHF
Son Eklenen Albümler
  • Türkiye Radyo Amatörleri cemiyeti Sakarya Şubesi R.7 Rölemizi daha iyi şartlara hazırlıyoruz.
  • TRAC Nazilli 29 Ekim
  • TRAC ZONGULDAK
  • TC101SO
  • TRAC Bozöyük Eğitim
  • BURSA DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ


Etkinlik Takvimi
E-Bülten

 

 

 

 

 

Haberler
Çanakkale Valisi, İl AFAD Müdürü ve Baş Savcı Ziyareti

Çanakkale Valisi, İl AFAD Müdürü ve Baş Savcı Ziyareti

      Çanakkale Şubemizin çalışmaları konusunda bilgi arzında bulunmak üzere, göreve oldukça yakın bir tarihte başlamış olan Çanakkale Valisi Sayın Ahmet ÇINAR ziyaret edildi.Akabinde Çanakkale İl AFAD Müdürü Sayın Erdoğan ÇABUK (TB3DEC) ziyaret edildi.

Genel Merkez malzeme havuzu

Genel Merkez malzeme havuzu

      Bir süre önce oluşturulan Genel Merkez malzeme havuzundan talep eden Şubelerimizden şartları uygun olanlara malzeme dağıtımı sürmektedir.Talepte bulunup ta halen ihtiyacı karşılanamamış olan şubelerimizin istekleri malzeme havuzuna girişler devam ettikçe karşılanmaya çalışılacaktır.

TRAC Gümüşhane Şube Kuruluşu

TRAC Gümüşhane Şube Kuruluşu

      Bir süre önce Gümüşhane ilimizde TRAC Gümüşhane Şubesini açmak üzere müracaat eden, TB7CIS İsmet USTA, TA7ACR Rahim ÇAKIR ve TB7CAY Adem YAĞLIDERE' ye Genel Merkezimizce verilen şube açma izni sonrası, arkadaşlarımız İl Dernekler Müdürlüğü nezdinde işlemleri başlatmışlar ve nihayetinde 02.07.2013 tarihinde kuruluş iznini tamamlayarak üye kaydına başlamışlardır.

VHF-UHF CONTEST ÇALIŞMASI

VHF-UHF CONTEST ÇALIŞMASI

      07.07.2013   Tarihinde   VHF ve UHF bandında haberleşme pratik ve  yeteneğini  geliştirmek amacıyla düzenlenen TA VHF-UHF contest  yarışmasına Gaziantep Şubesi olarak şehrimize 15 KM. uzaklıkta,1100 metre rakımlı Dülük tepe diye bilinen yerden katıldık.

BAHRİ KAÇAN’ı (TA2BK-sk) ANIYORUZ

BAHRİ KAÇAN’ı (TA2BK-sk) ANIYORUZ

      Değerli büyüğümüz TA2BK Bahri KAÇAN'ı ölümünün 12. yılında saygı ile anıyoruz.

Artvin Yusufeli Karadağ'a APRS Digi Kuruldu

Artvin Yusufeli Karadağ'a APRS Digi Kuruldu

YM9KAR Havada! Şubemiz tarafından uzun süre önce planlanıp gerekli hazırlıkları tamamlanan  APRS Digi 14 Eylül günü kurularak bölgedeki eksiklik giderilmiş oldu. ASELSAN 4831 Model cihazın modifikasyon yapılarak Amatör frekansa çekilmesi ve digi olarak çalışması için modem montajı yapılarak bir süre dernek merkezinde test edilmişti.

Bir Contest Başarısı

Bir Contest Başarısı

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Başkanlığından (BTK) aldıkları özel izinle bu yılki IARU 1.Bölge 50 MHz yarışmasına katılan TA1D/3 ve TA2AD önemli bir başarıya imza attılar. “Single” kategorisinde yarışan bu üyelerimizden TA1D/3 (Kadri Mehmet BAŞAK) üçüncü, TA2AD (Aziz Şua TORTU)  ise altıncı sırayı aldı.

17 Ağustos Depreminin Yıldönümünde

17 Ağustos Depreminin Yıldönümünde

Ülkemiz nüfusunun en yoğun bir yöresinde meydana gelen ve büyük acılara neden olan bu felaketin yıl dönümünde bu felakette yitirdiğimiz vatandaşlarımızı Rahmetle anar, bu felaket sonrasında verdikleri cansiperane hizmetle can kurtarılmasına büyük katkıda bulunan ve 10 gün süreli gönüllü mesailerinde içme suyu lojistiği, ilaç lojistiği ve birçok başka sorunun çözümü için gerekli haberleşmeyi sağlayan değerli üyelerimize şükranlarımızı tekrar sunarız.TRAC
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti
9 Nisan 1991 tarihi ve 91/1741 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile KAMU YARARINA çalışan bir dernektir.
IARU International Amateur Radio Union Member