144 MHz Es in EU     : Status
50 MHz Es in EU       : Status
Today's MUF & Es    : Status
From MMMonVHF
Son Eklenen Albümler
  • Türkiye Radyo Amatörleri cemiyeti Sakarya Şubesi R.7 Rölemizi daha iyi şartlara hazırlıyoruz.
  • TRAC Nazilli 29 Ekim
  • TRAC ZONGULDAK
  • TC101SO
  • TRAC Bozöyük Eğitim
  • BURSA DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ


Etkinlik Takvimi
E-Bülten

 

        

 

 

 

Haberler
TRABZON’ DA SEL TATBİKATI

TRABZON’ DA SEL TATBİKATI

   TRAC Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Trabzon Şubesi ve Sürmene Devlet Hastanesi afet ekibi ortaklaşa afet tatbikatı düzenledi. Senaryo gereği yoğun yağmur yağması sonucu Sürmene ve 0f ilçelerinde sel baskını sonucu toprak kayması meydana gelmiştir, yağmurdan dolayı elektrik kesintisi oluştuğundan hastanenin diğer kurumlarla telsiz haberleşmesi kesildi. 

NAZİLLİ ŞUBESİ HİZMET BİNASI AÇILIŞI

NAZİLLİ ŞUBESİ HİZMET BİNASI AÇILIŞI

   Aydın’ın Nazilli İlçesinde geçtiğimiz yıllarda kurulan Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Nazilli Şubesi Sümer park Rekreasyon alanı içerisinde bulunan Nazilli Arama ve Kurtarma, Afet ve Koordinasyon Merkezi’nin bulunduğu binaya konuşlandı.

MUSTAFA KEMALPAŞA HAVACILIK FESTİVALİ

MUSTAFA KEMALPAŞA HAVACILIK FESTİVALİ

    Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde bu sene 9 uncusu düzenlenen Mustafakemalpaşa Havacılık festivali kapsamında TRAC Mustafakemalpaşa şubemiz üyleri Haberleşme ve Kurtarma faaliyetleri konusunda 12 kişilik bir ekip ile Mustafakemalpaşa Belediyesi ve Mustafakemalpaşa Sportif Havacılık Klübüne destek verdi. 8-9 Eylül tarihlerinde düzenlenen festivalde tüm uçuşlar güvenli bir şekilde tamamlanarak festival sona erdi. Destek ve çalışmalarında dolayı TRAC Mustafakemalpaşa şubemiz üyelerine teşekkür ederiz. 

2018 YILI İKİNCİ DÖNEM AMATÖR TELSİZCİLİK SINAVI İÇİN BAŞVURULAR BAŞLAMIŞTIR

2018 YILI İKİNCİ DÖNEM AMATÖR TELSİZCİLİK SINAVI İÇİN BAŞVURULAR BAŞLAMIŞTIR

    2018 Yılı Amatör Telsizcilik Sınavının ikincisi 28 Ekim 2018 Pazar günü Saat 14.00’da yapılacaktır.

Amatör Telsizcilik Sınav başvuru ve sınav giriş ücreti ödemeleri 12 Ekim 2018 günü mesai bitiminde sona erecektir. Başvurusu kabul edilen adayların sınav giriş belgeleri sınav tarihinde salon girişlerinde verilecektir.

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

    Ulusumuzun milli mücadele sürecindeki en büyük adımı; büyük taarruz zaferinin 96. yıldönümünde, Bizlere bağımsızlığımızı armağan eden ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, şehitlerimizi saygı ile anıyor, tüm Ulusumuzun ve camiamızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimizle bir kez daha gururla kutluyoruz.

GENEL MERKEZ

TA VHF UHF 2018 Contest Sonuçları

TA VHF UHF 2018 Contest Sonuçları

2018 yılı TA VHF-UHF yarışması sonuçları
Yarışmaya katılan ve log gönderen tüm Amatör telsizcilerimize teşekkür ederiz. Yarışmada ilk sıraları alan istasyonların çoğunlukla yönlü - kazançlı antenlerle  ve bazılarının da yüksek mevkilerde çalışmış olduğu görülmüştür. Gelecek yıl daha iyi şartlarda katılım olması dileği ile. 73
TRAC TA VHF UHF 
Yarışma Sorumlusu: 
TA1D Kadri M.Başak
15 TEMMUZ

15 TEMMUZ

Ülkemiz için yapılan meşum bir plana karşı halkımızın direnmesi sayesinde çok büyük bir felaket önlendi. Halkın bu direnişi esnasında şehit olanlar için Allah’tan Rahmet, Gazilere ise esenlikler dileriz.

TRAC Genel Merkezi

TRAC KAYSERİ ŞUBESİ OLAĞAN GENEL KURUL DUYURUSU

TRAC KAYSERİ ŞUBESİ OLAĞAN GENEL KURUL DUYURUSU

TRAC KAYSERİ ŞUBESİ YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINDAN DUYURU

TUBİTAK 4004 BİLİM ŞENLİĞİNE KATILDIK

TUBİTAK 4004 BİLİM ŞENLİĞİNE KATILDIK

   TÜBİTAK’ın okullara uyguladığı “TUBİTAK 4004 DOĞA EĞİTİMİ “programlarından 18- 24 Haziran 2018 tarihinde Antalya / Adrasan’ da yapılan bilim şenliğine Amatör Radyoculuk dalında tanıtım yapmamız için organizasyondan davetiye aldık. 

KARS VE KOZAN TEMSİLCİLİKLERİMİZ

KARS VE KOZAN TEMSİLCİLİKLERİMİZ

    TRAC Genel Merkez Yönetim Kurulumuz Kars İli ile Kozan İlçe Merkezinden yapılan başvuruları uygun bularak ilgili Dernekler Müdürlüklerine gönderdiği yazılar sonucunda Kars ve Kozan temsilciliklerimiz kurulmuştur.
TRAC GENEL MERKEZİTRAC
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti
9 Nisan 1991 tarihi ve 91/1741 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile KAMU YARARINA çalışan bir dernektir.
IARU International Amateur Radio Union Member