Bayrak

19 MAYIS 100. YIL KUTLAMA ETKİNLİKLERİ

  • 23.05.2019
19 MAYIS 100. YIL KUTLAMA ETKİNLİKLERİ

ANKARA ŞUBESİ 19 MAYIS ETKİNLİĞİ

Ankara Şubemiz Milli Mücadelenin 100. Yıl dönümü Dopdolu Bir Saha Etkinliği ile Kutladı

TRAC Ankara Şubemiz, Batıkent Gençlik ve Spor Kulübü İzcilik Şubesi İstiklal İzci Grubu ve Arama Kurtarma Derneği AKUT işbirliği ile geniş katılımlı ve tam gün süren bir saha etkinliği gerçekleştirdi. Bayrak töreni ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinlik, kısa dalga telsiz istasyonunun ve izci obasının kurulmasından sonra yapılan karşılıklı eğitimler ve QSO'lar ile devam etti. Akşam saatlerinde yapılan toplu iftar yemeğini ise, soba etrafında yapılan gece kampı takip etti.

12 Mayıs 2019, Pazar günü gerçekleştirilen etkinlik boyunca yapılan QSO'larda TC19MYS(*) özel çağrı işaretini kullanan şubemiz operatörleri, yurdun dört bir yanından amatörlerle havada buluşup, 19 Mayıs heyecanını ve gururunu diğer amatörlerle paylaştılar. Ankara Şubemizin çalışmalarını yakından takip etmek isteyenler http://www.tracankara.org.tr/ adresini ziyaret edebilirler.

* TC19MYS çağrı işaretinin kullanımı, 12 Mayıs'ta TRAC Ankara Şubesi ile başlamış 18-19 Mayıs tarihlerinde TRAC Samsun Şubesi ile sona ermiştir.

 

TRAC ANKARA ŞUBESİ


ANTALYA ŞUBESİ 19 MAYIS ETKİNLİĞİ

TRAC Antalya Şubesi 19 Mayıs 1919 Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 100 yıl anma etkinlikleri çerçevesinde Antalya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi sahasında kurduğu portatif ve mobil istasyonu ile öğrencileri Radyo Amatörlüğü konusunda bilgilendirdi.

Öğrenci ve öğretmenlerin istasyonumuzu ziyareti sırasında işletme kuralları anlatılarak amatör istasyonlarımız ile QSO yapmaları sağlandı. Radyo Amatörlüğü ve TRAC ı anlatan broşürler dağıtıldı.

Geleceğimizin umudu öğrencilerimize bu imkânı sağlayan okul yönetimine ve katkı veren TA4K, TA4ES, TB4FIE, TA4AGG, TA4AN, TA4LTK, TA4B, TA4E ve TB4BNM’a teşekkürlerimizle.

TRAC ANTALYA ŞUBESİ


M. KEMALPAŞA ŞUBESİ 19 MAYIS ETKİNLİĞİ

TRAC Mustafakemalpaşa Şubesi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Hasan Celal Güzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri ile Okul Bahçesine kurduğumuz HF istasyon ile yurt içinde ve yurt dışındaki amatör telsizcilerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlamalarında YM3KZ çağrı işareti ile öğrencileri havaya çıkardık. VHF El Telsizleri ile birbirleri ile bayramlaşmaları sağlandı. Dernek adına Hüseyin TANKIZ (TA3CE), Ekrem KUYUMCULAR (TA3KY), Hüseyin ÖZŞEKERCİ (TB3BMW), Ertan YILDIZ (TA3IEY), Recai YILDIZ (TB3BRY), Tolga TERZİ (TB3DTT), İrfan ÇİLE (TB3CCW) ve Amatör Adayı Ahmet POLAT  Okul adına Okul Müdürü Cihan BALDAN, Müdür Yardımcısı Murat KAYA. Öğretmen Turgut GÜNHAN, Fatma GÜLEÇ, Serkan YILDIRIM, Fatma ATMACA ve 13 öğrenci katılım sağlamıştır.

TRAC M. KEMALPAŞA ŞUBESİ

       


TRAC Genel Merkez Yönetimi olarak etkinlik düzenleyen Şubelerimize teşekkür ederiz.