Bayrak

30 EKİM İZMİR DEPREMİ DĞERLENDİRMELERİ

  • 09.02.2021
30 EKİM İZMİR DEPREMİ DĞERLENDİRMELERİ

İzmir Depreminde Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakan Yardımcısı Sn. İsmail ÇATAKLI Bey'den arzımız/ricamız üzerine; TRAC Genel Başkanımız ve Genel Sekreterimiz TRAC’ ın Afet Haberleşmesine ilişkin yapılan çalışmalarını değerlendirdi ve Kamu Kurum ve kuruluşları ile protokol taleplerimizi iletti.

TRAC olarak misyonumuz;

Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında, AFAD’ın Haberleşme çözüm ortağı sıfatıyla internet ve telefon iletişimi tamamen kesildiği veya kesileceği göz önüne alındığında, önceliğimiz telsiz frekansları üzerinden tüm Türkiye ve Dünya ile haberleşerek enkaz bölgelerinde acil ihtiyaç duyulan her türlü konuyu Bakanlıklara, Valiliklere ve Kamu kurumları unsurlarına iletme görevini ifa etmek olduğundan; Depremin oluşundan sonra bölgede başlatılan Arama kurtarma, İlkyardım ve ikmal çalışmaları tamamlanıncaya kadar haberleşme desteğimizi devam ettirdik.

      TRAC İZMİR Afet Haberleşme

 

Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Sn. Semih KORKUT Bey ile TRAC Genel Başkanımız Sn. Aziz ŞASA' nın Acil Afet haberlesmesi değerlendirmeleri

CHP Genel Sekreteri Sn. Selin SAYEK BÖKE Hanım ile belediyeler ile yapılacak protokollere ilişkin değerlendirmeler

İzmir / Çiğli Belediye Başkanı Sn. Utku GÜMRÜKCÜ Bey ve Yardımcısı Tülin KOÇ Hanımefendi ile değerlendirmeler