Bayrak

AFAD ANTALYA TAMP TATBİKATI

  • 09.07.2021
AFAD ANTALYA TAMP TATBİKATI

Antalya ili planlı TAMP tatbikatı 6-7 Temmuz günlerinde gerçekleştirildi. İlk gün KBRN ve sualtı kurtarma, ikinci gün ise şehrin değişik bölgelerindeki enkazlarda yapılan arama, kurtarma, yaralı nakli, defin ve diğer hizmetlerin icrası ile devam edildi.

TRAC Antalya şubesi olarak dört farklı bölgedeki enkazlarda, haber merkezinde, Haberleşme çalışma gurubunda ve ring aracında olmak üzere toplam on üyemiz ile bu çalışmaya katkı verdik.

Tüm haberleşme AFAD ortak ve TRAC Antalya şubemizin röleleri üzerinden yürütüldü. Enkazlardan alınan bilgiler Haber merkezine ve Haberleşme Çalışma grubundaki operatörümüze ulaştı. Talepler ve bilgilendirmeler tatbikata katılan 26 çalışma grubundan hangi grubu ilgilendiriyor ise ona ulaştırıldı.

Tatbikat Sayın Valimiz Ersin Yazıcı, AFAD İl Müdürümüz Fevzi Timur ve beraberindeki heyetin Haber Merkezi, Çalışma Gruplarını ziyareti ve çalışmalar hakkında kendisine verilen bilgilendirmeler ile sona erdi.

Bu tatbikata katılan TRAC Antalya şubesi üyeleri TA4AYT Nedim AYMEN, TB4BHO Hasan OFLAZ, TA4ES Mustafa Doğan AYHAN, TA4AN Yusuf DEMİR, TA4AAW Özgür PİŞKİN, TA4SOZ Süleyman ÖZGÜR, TA4OZT Murat ÖZTURAN, TA4AA Güray GÜNTÜRKÜN ve TA4E Muhsin BOZKURT’a teşekkürlerimizle.

Metin KARAKUZU

TA4K

TRAC ANTALYA ŞUBE BAŞKANI