Bayrak

AFET ANINDA DENİZLİ'DE İLETİŞİM KESİLMEYECEK

  • 25.02.2021
AFET ANINDA DENİZLİ'DE İLETİŞİM KESİLMEYECEK

Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Denizli Şubesi (TAMP)Türkiye Afet Müdahale Planı Haberleşme çalışma grubu çözüm otağı olarak afetlerde kesintisiz iletişimin sağlanması amacıyla çalışmalarına devam ediyor.

Bu çalışmalar kapsamında ekipler Denizli ili ve çevre iller arasında telsiz haberleşmesini sağlamak amacıyla Çökelez Dağında zor hava koşullarına rağmen telsiz aktarıcı sisteminin bakımını gerçekleştirdi. 

Çalışmalar sonucu elde edilen veriler doğrultusunda telsiz vericisinin kapsama alanı genişletildi.

"1840 metre rakımda bakım gerçekleştirdik"

Konuyla ilişkin açıklama yapan Denizli Şube Başkan Yardımcısı Salih EVRANOĞLU Afetlerde GSM iletişim sistemleri ilk saatlerde yoğunluk ve teknik aksaklıklar nedeni ile kullanılamıyor. Afetlerin altın saatleri olarak adlandırılan ilk 72 saatte sistemlerimiz aktif olarak bizim ve ihtiyaç halinde kamunun hizmetinde görev yapmaktadır. Denizli’nin kuzeyinde bulunan Çökelez dağında 1840 metre rakımda İzmir, Aydın, Uşak, Burdur illerine kadar haberleşme sağlayan telsiz aktarıcı röle sisteminin bakımını gerçekleştirdik. Zorlu görevi başarıyla gerçekleştiren ekip arkadaşlarımız Mustafa ETİMAN, Mahir COŞAN, İsmail KOCAKULAK, Ahmet ER ve Mehmet GÖKÇEOĞLU’ na yönetim kurulu adına teşekkür ediyoruz ifadelerine yer verdi.