60. Yıl Bayrak

BERGAMA TEMSİLCİLİK FAALİYETLERİ

  • 22.12.2021
BERGAMA TEMSİLCİLİK FAALİYETLERİ

9 Aralık 2021

TRAC Bergama Temsilcisi TB3DKE Emre Serdar KAYA ve TA2AET/3 Ertuğrul BİÇER tarafından Bergama da bulunan, amatör telsizciler ile bu hobiyi öğrenmek isteyen 7 kişiye brifing verilmiş, amatör telsizciliğin kapsamı, anlatılmıştır.

13 Aralık 2021

 TRAC Soma Temsilcisi ve Soma amatörleri misafirimiz oldular. Soma ve Bergama amatörleri olarak neler yapılabileceğimizi görüştük ve birlikte hareket etme kararı aldık.

16 Aralık 2021

 KOZA ALTIN İŞLETMELERİ A.S. Yeraltı/Yerüstü Arama Kurtarma Ekip Şefi, İş Güvenliği Uzmanı, Güvenlik Müdürünü atölyemizde misafir ettik. Kendilerine afetlerde iletişimin önemi, ellerinde bulunan telsizlerin efektif kullanımı, amatör telsizcilik konularında bilgilendirme yapılmış ve ilerleyen süreçte KOZA ALTIN İŞLETMELERİ A.Ş. arama kurtarma personeline Amatör telsizcilik tanıtımının yapılması konusunda karar alınmıştır.

18 Aralık 2021

Saat 21:50 sıralarında İzmir Kınık ilçesi sınırlarında bulunan POLYAK maden işletmesinde meydana gelen kaza haberini alır almaz, TRAC SOMA TEMSİLCİSİ ile telefonda görüşülmüş, Bergama da bulunan amatör temsilciler 433.500 frekansında acil durum haberleşmesi için toplanmıştır. Derhal işbölümü yapılarak, TB3DKE Emre Bey ve TA2AET/3 Ertuğrul Bey Olay yerine intikal ederken, Bergama Devlet Hastanesine TB3BDN Adnan Bey ve yanında sınava hazırlık aşmasındaki Selçuk ve Osman Beyi de alarak intikal etmiştir, Soma amatörlerinden TA3MKB Bülent Bey Soma Devlet Hastanesine, TA3KSV Cevat Bey, Bergama- Soma yoluna çıkarak emniyet birimlerinin yanına hareket etmiş Bergama ya sevk edilen ambulansların geçişini kolaylaştırmak amacıyla emniyet unsurlarına ulaştırmıştır.

Olaydan haber alınır alınmaz KOZA ALTIN İŞLETMELERİ A.S. yeraltı kurtarma ekibine durum bildirilecek hazır olmaları sağlanmıştır.

Bergama şehir merkezinde TA3CPV Hakkı Bey evinde bulunan UHF sabit cihaz ve yagi anteni ile çevre illere bilgi geçerek yanlış bilgilerin önüne geçmiş, sahada ki amatörlerin arasında irtibatı sağlamıştır. Soma da bulunan UHF röle üzerinden de haberleşme sağlanmıştır.

Olay yerinde bulunan TRAC Bergama Temsilcisi TB3DKE Emre Bey maden yetkililerinden gerçek durumu öğrenmiş ve gereğinde haberleşme desteğine hazır olduğumuz bilgisi iletilmiştir. Son yaralı bölgeden sevk edilene kadar bilgi akışına devam edilmiştir.

Bu faaliyette görev alan arkadaşlarımız, TB3DKE Emre Bey, TA3MKB Bülent Bey, TA3CPV Hakkı Bey, TA3KSV Cevat Bey, henüz amatör telsizcilik sınavına hazırlık aşamasında olan Selçuk ve Osman Bey’dir. Gerek sahada, gerekse evinden destek veren Soma ve Bergama amatörlerine teşekkür ederiz.

 

TRAC Bergama Temsilcisi
TB3DKE Emre Serdar KAYA