Bayrak

TRAC İZMİR ŞUBEMİZDEN ÖRNEK İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

  • 27.01.2021
TRAC İZMİR ŞUBEMİZDEN ÖRNEK İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

TRAC İzmir Şubemiz ile Konak Belediyesi arasında afet haberleşme iş birliği protokolü imzalanmıştır.

Yapılan protokol ile Konak ilçemizde olası bir afet durumuna hazırlık çalışmalarına hızlıca başlanacak olup son yaşadığımız depremde edindiğimiz tecrübeler ışığında hazırladığımız projelerimizi Konak Belediyesinin destekleri ile gerçekleştirme imkânı bulacağız.

İşbirliği protokolümüze göre iletişim ve koordinasyon sorunlarına karşı hazırlıklı olunması için birlikte çalışmalar yapılacak. Felaket anında olağan haberleşme sistemlerinin kullanılamaz hale gelmesi riskine karşı acil durum telsiz haberleşme çevrimiçi hizmetleri ve alternatif haberleşme sistemleri için altyapı oluşturulacak. Böylece acil durumlarda vatandaşlar acil yardım taleplerini hızlıca iletebilecek, komşu ilçe ve il belediyeleri ile anında irtibat sağlanabilecek. Konak ilçe sınırları içerisinde belirlenecek yüksek rakımlı bir noktada Afet İletişim ve Koordinasyon İstasyonu kurularak, herhangi bir afet ya da acil durumda, diğer tüm iletişim sistemleri kapansa bile Konak belediyesi, TRAC İzmir Afet Haberleşme birimimiz aracılığıyla dünyanın her noktası ile iletişim halinde kalacak. Radyo dalgaları ile kurulacak iletişim ile tüm devlet kurumları, arama kurtarma ekipleri, sivil toplum kuruluşları ile kesintisiz haberleşme sağlanacak.

Protokolün imzasından sonra Konak Belediye başkanı Sayın Abdül BATUR; Bir felaket olmamasını diliyoruz ama tedbirimizi de alıyoruz. Protokolümüz, iki kurum için de hayırlı olsun” dedi. Şube başkanımız Gökçe DOĞAN Afetlere hazırlık konusunda topluma ve derneğimize verdiği desteklerden dolayı Konak Belediye başkanımız Sayın Abdül BATUR'a teşekkür belgesi taktim etmiştir. Hayırlı olsun protokolde emeği geçen yönetim kurulu üyelerimize, tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

 

TRAC İzmir Şubesi yönetim kurulu