Bayrak

TRAC MERSİN ŞUBESİ AFAD TAMP TATBİKATINA KATILDI

  • 12.03.2020
TRAC MERSİN ŞUBESİ AFAD TAMP TATBİKATINA KATILDI

Mersin İl Afet Müdahale Planı (TAMP-Mersin) kapsamında; Mersin Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) koordinasyonunda deprem tatbikatı gerçekleştirildi. Mersin Valisi Sn. Ali İhsan SU başkanlığında, AFAD Koordinasyon Kurulu üyelerinin katılımıyla Mezitli Belediyesi yanındaki eski hal alanında yapılan tatbikatta, TRAC Mersin Tatbikat Alanında 1 Adet Mobil Röle,1 adet Hytera Digital Röle Kurulumu yapılarak Telsiz Haberleşmesini Sağlamıştır.  Mersin Afet Müdahale Planı kapsamında görevli olan çalışma grubu ekipleri, enkazda arama kurtarma, altyapı ve enerji hasarlarına müdahale, geçici barınma merkezi oluşturulması senaryolarını gerçekleştirdiler. Tatbikata, 26 kurumdan 265 personel ve 43 araç katıldı.

Mersin'de meydana gelebilecek herhangi bir afet olayına müdahale çalışmasında görev alacak çalışma gruplarının deneyimlerinin geliştirilmesi, sahadaki eksiklik ve aksaklıkların belirlenmesi, birimler arasındaki koordinasyonu sağlamak amacıyla gerçekleştirilen tatbikatı, Mersin Valisi Sn. Ali İhsan SU sahada izledi.

"İlimiz, olası bir afete tüm ekipleriyle hazır vaziyettedir"

Vali Sn. Ali İhsan SU, tatbikatın ardından toplanan tüm ekiplere teşekkür ederek, başarılı tatbikat dolayısıyla kutladı. Burada yaptığı konuşmada , "Hep birlikte çok başarılı bir deprem tatbikatını gerçekleştirdik. Burada şunu gördük ki, tüm görev içerisinde yer alan çalışma gruplarımız, gerçekten hizmet ve görev bilinci içerisinde çok güzel bir koordinasyonla görevlerini yerine getirdiler. Tüm çalışma gruplarına teşekkür ediyorum. Bir kez daha ifade ediyorum; Cenab-ı Hak, deprem, sel, afet vermesin ama olası bir durumda da tüm ekiplerimizle beraber ilimiz hazır vaziyettedir. Bu tatbikatta da bunu gördük" dedi.

Başarılı bir koordinasyonla bu tatbikat gerçekleştirildi. Hem yerel yönetimlerimiz hem genel idareye bağlı kurumlarımız hem de sivil toplum kuruluşlarımızın katılımlarıyla güzel bir tatbikat yaptık. Tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.

 

TRAC MERSİN ŞUBESİ