Bayrak

TRAC VE HOBİFEST 2021 ETKİNLİĞİ

  • 08.11.2021
TRAC VE HOBİFEST 2021 ETKİNLİĞİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından 6-7 Kasım günlerinde düzenlenen “HOBİFEST 2021” etkinliklerine 70’e yakın kulüp ve dernekler ile birlikte TRAC Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Antalya şubesi olarak bu yıl üçüncü defadır katıldık.
Festival süresince HF ve VHF/UHF istasyonlarımızı aktif ederek standımızı gelen ziyaretçilere radyo amatörlüğü konusunda bilgiler aktardık. Hazırladığımız broşürleri de kendilerine verdik.
Sahada hazır bulundurduğumuz üyelerimize ait iki adet tam donanımlı haberleşme aracının sahada ve özellikle son Manavgat yangınlarında sağladığı katkıyı ve verdiği hizmetleri anlattık.
Standımızı kalabalık bir grupla ziyaret eden Antalya Büyükşehir Başkanımız Sayın Muhittin BÖCEK’e TRAC’ın ülke genelinde verdiği hizmetleri ve son yangınlarda aktif olarak yangın bölgesinde verdiği haberleşme katkısını anlattık.
Bizleri ve verdiğimiz hizmetleri takdirle karşıladığını belirten Başkanımız; Şehrimizin TRAC gibi bir oluşuma sahip olmasından ziyadesiyle memnun olduğunu belirterek her türlü desteği vereceklerini söyleyerek teşekkür ettiler.

Metin KARAKUZU, TA4K
TRAC ANTALYA ŞUBE BAŞKANI