Bayrak

TRAC Bozüyük Şubesi Bilecik Valimizi Ziyareti

  • 11.01.2016
TRAC Bozüyük Şubesi Bilecik Valimizi Ziyareti

Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti (TRAC) Bozüyük Şubesi Başkanı TA2QN Veli Çelik ve dernek üyeleri, TA2ALP Osman Demir, TA2MSR Murat Sarı, TA2MTL Şemsi Mutlu Bilecik Valisi Ahmet Hamdi NAYiR’ı ziyaret etti. 

     Amatör telsizciler Vali Ahmet Hamdi Nayir’a afet durumlarında telefon ve benzer sistemlerin  belli bir süre çalışmadığını ve bu noktada telsizlerin devreye girdiğini ve afet haberleşmesini telsiz sistemleri aracılığıyla yürütüldüğünü belirtti. Veli çelik Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyetinin ülke genelinde 52 şube ve 24 temsilciliğinin bulunduğunu, Kamu yararına çalışan dernekler statüsünün olduğunu ve birçok kurumla işbirliği protokolünün bulunduğunu söyledi

   Veli Çelik ve amatör telsizciler, Bozüyük Afet koordinasyon merkezinde bulunan şubenin  şu anda haberleşme altyapılarını tamamladıklarını ve alt yapıyı sürekli yeni teknolojilere uyumla hale getirmeye  çalıştıklarını belirtti. Çelik hava şartlarına bağlı olarak dünya ülkeleri ile de görüşme imkanına sahip olduklarını söyledi. Bozüyük şubesi olarak seyyar haberleşme aracına ihtiyaçları olduğunu bu konuda  yardımda bulunulmasını talep eden Veli Çelik’e Vali A.Hamdi Nayir “bu tür gönüllü çalışan kuruluşlar bizim olmazsa olmazımızdır, sizler özverili çalışmalar ile çok önemli başarılar elde ediyorsunuz. Bu konu da  biz yöneticiler olarak elimizden gelen yardımı gösteririz” diyerek konu hakkında detaylı bilgi toplatarak çözüm yolu üreteceğini belirtti.

 

 

Veli ÇELİK

TA2QN

TRAC Bozüyük Şube Başkanı