TRAC QSL BÜRO

qsl buro

TRAC QSL BUREU P.K.73
07002 Muratpaşa / ANTALYA / TURKIYE

TRAC GİDEN QSL BÜRO

QSL Kartlarınızı aşağıda gönderi şartlarına uygun olarak posta ile TRAC Genel Sekreterliği adresine gönderebilirsiniz

 • TRAC GENEL SEKRETERLİĞİ
 • Sedir mah. Vatan Bulvarı.723 sok. No:12
 • Tarım İl Müdürlüğü sahası. Ziraat Odası yanı
 • Muratpaşa / ANTALYA

"Yurtiçi kargo ile gönderilecek olur ise" TRAC GENEL SEKRETERLİĞİ veya TÜRKİYE RADYO AMATÖRLERİ CEMİYETİ / ANTALYA (demek yeterli)

QSL KART GÖNDERİM HİZMETİ ŞARTLARI

 1. Kartların yurt dışı gönderimi için kart başına TRAC üyesi olsun yada olmasın o günki gönderi ücreti üzerinden ödeyeceklerdir.
 2. Gönderi sahipleri kartlarını ülkelere göre tasnif ederek sayılması uygun bir halde ip ile bağlayacaklardır.
 3. Gönderi sahipleri bağ haline getirdikleri QSL kartları gönderi bedeli kendileri tarafından ödenerek TRAC Genel Sekreterliği adresine göndereceklerdir. Kartların bedelini Muhsin BOZKURT TR 75 000 1500 1580 0346 236 4025 nolu IBAN hesabına yatırarak dekontun açıklama bölümüne çağrı işaretini ve kaç adet kartın bedeli olduğunu yazarak bir kopyasını Genel Sekretere e-mail yolu ile ulaştıracaklardır.
 4. QSL kartları TRAC Genel Sekreterliğine bireysel gönderilebileceği gibi, şubelerde yapılacak bir düzenleme ile şubede biriktirilip belli zamanlarda şube yönetimi tarafından da TRAC Genel Sekreterliğine gönderilebilir. Ancak kart tasnifinin (2) numaralı bent mucibince yapılmış olması gereklidir.
 5. Genel Sekreterliğe ulaşan zarf ya da koliler belli aralıklarla Genel Sekreter ve şubeden iki amatörün huzurunda açılacak, kartlar sayılacak ve gönderilen gönderi bedeli ile uygunluğu kontrol edilecek, eksiği var ise kaydedilecektir.
 6. Her ülkeye gönderilecek QSL kart miktarı 1 kiloya ulaştığında, paket ağırlığı 1 kiloya ulaşmaması halinde ağırlık dikkate alınmaksızın 6 aylık sürenin sonunda gönderilecektir. QSL kart gönderi hizmetinin başlangıç tarihi 01 Ocak 2014 olarak kabul edilecektir.
 7. Gönderilerin hangi tarihte yapıldığı ve kime ait, kaç adet kartın hangi ülkeye gönderildiği duyurulacaktır.
 8. Büro kartı kabul etmediğini veya sadece direkt kart ve elektronik qsl istediğini açıkça ilan eden istasyonlara büro üzerinden gönderim yapılmayacaktır. Buradan iade edilecek kartlardan sorumluluk kabul edilmeyecektir.
 9. Posta ücretlerine yapılacak zamlar gönderi ücretlerine aynen yansıtılacaktır.
 10. Gönderi sahiplerinin TRAC üyesi olup olmadığı Şubelerimizin yılsonlarında göndereceği üye kayıt bilgilerinden, üye kayıt ve silmelerini zamanında Genel Sekreterliğimize bildirmelerinden doğrulanacağı için Şube Yönetimlerimizin bu konuya hassasiyet göstermeleri gerekmektedir.
 11. TRAC QSL Büronun sorumluluğu, kendisine ulaşan kartları yukarıda belirtilen koşullar çerçevesinde gönderilmek üzere PTT idaresine teslim etmekten ibarettir.
 12. Yurt dışına gönderilecek QSL kartlarının ebatları dünyaca kabul görmüş 9x14 ebadından büyük olmayacaktır. Belirlenen ebat'tan büyük QSL kartlar kabul edilmeyecektir. Bu ebat'tan küçük olması sorun olmamaktadır.

ÖNEMLİ HATIRLATMA

Kartlarınızı QSL Büroya göndermeden önce Genel Sekreterlik ile görüşmekte yarar vardır.

Altta isimleri verilen ülkelerin QSL Büroları kapalı veya hizmet vermemektedirler. Dolayısıyla bu ülkelere ait kartların gönderilmemesini önemle hatırlatırız.

3B Mairutus-4J Azebaycan-7P Lesotha-9l Sierra Leone-A3 Tonga-C2 Nauru-C5 Gambia-C6 Bahamas-CN Morokko-D4 Cape Verde-HH,4V Haiti-HV Vatikan-PZ Surinam-ST Sudan-SU Mısır-TU CoteD'lvarie-V3 BelizeV4 Saint Kitsand-V7 Marshall İsland-VP2E Anguilla-VP2MMontserrat-XY,XZ Myanmar-Z2 Zimbabve-ZA Arnavutluk-5RMadagaskar-A6 BAE-T5 Somali-HZ,7Z Sudi Arabistan-A5 Bhutan-T6 Afganistan-E4 Filistin-7O Yemen-TJ Kamerun-TT Çad-7Q Malavi-3DA Swaziland- A9 Bahreyn-VQ9 British İndian

NOT: QSL Kartlar ile ilgili tüm istek ve önerilerinizi TRAC Genel Sekreterliğine yapmanız rica olunur.