Etkinliğin İçeriği,

 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Spor Bayramı nedeni ile TC19MAY çağrı işaretiyle, HF, 50 Mhz, QO-100 çalışmaları ile Afetlerde İlk Müdahale Eğitimi, ARDF Eğitimi ve Yarışması, Çeşitli konularında Söyleşilerden oluşmaktadır.

TRAC Bergama Şubesi organizasyonunda düzenlediğimiz field day etkinliğimize,

Ön kayıtlı katılım 341 kişi,

Gece Konaklayan 360 kişi,

Üç ayrı M.Y. O. dan 61 Öğrenci

Kadın katılımcı sayısı 123,

Toplam giriş yapan katılımcı sayısı ise 541 dir.

Cep telefonu imkânının kısıtlı olduğu, Bergama Kozak Yaylasında düzenlenen etkinliğimizin enerji kaynağı, güneş enerjisi ve jeneratörler olmuştur.

Üniversiteli gençlerimizin organizasyonun içinde idari faaliyetlerde görevli ve etkinliklere aktif katılımları göz doldurmuştur.

Kendi aralarında PMR telsizlerle haberleşerek sağladıkları katkılar takdire şayandır.

T.C. Bergama Belediye Başkanlığı, Afet Müdürlüğü, Kızılay İzmir Afet Müdahale ekibi, GEA Arama Kurtarma ekibi, İzmir Şb. Konak Şb., Mustafakemalpaşa Şubesi’nin ana yüklenici olduğu etkinliğimize KOÇ RAM, PROLINK, BAYBURT GROUP gibi sponsorlarımızın desteği ile tüm katılımcılara, çay, sıcak yemek ikram edilmiştir yüklenici ortaklarımıza ve sponsorlarımıza teşekkürü borç biliriz.

Mustafakemalpaşa Şubemizin düzenlediği 4.ARDF yarışmasına gençlerimiz, kadın amatörlerimiz katılmışlar ve güzel değerler ile bitirmişlerdir. 25 yaş üstü kadın ve erkek birincilerimizin aldıkları hediyeleri 2. Olan genç arkadaşlarımıza vermeleri oldukça güzel bir görüntü oluşturmuştur.

Aydın Şubemizin çalıştırdığı QO-100 istasyonunun da Sayın Ali PARGAN’ın emekleri ile gençlerimiz hem sistemi öğrenme, hem de kullanma imkânı bulmuştur.

Konak Şubemiz, İzmir Şubemiz, Balıkesir Şubemiz ve Bursa Şubemiz QRP HF çalışma yapan dostlarımız sayesinde gençler HF telsizlerle haberleşme yapma imkânı bulmuşlardır.

Gençlerimiz ile etkinlik sonunda bir araya gelen TRAC Genel Başkanı TA1E Aziz ŞASA’nın gençlerle sohbetinde gözyaşlarını tutamaması duygulu anlar yaşanmasına sebep olmuştur.

Etkinlik gecesinde TB2ALT Serdar SÜALP beyin üniversiteli gençlerle ateş başında sohbet tadında yaptığı kariyer söyleşisi gençlerimiz için belki de dönüm noktası olmuştur.

İyi dilek ve yapıcı eleştirilerle sona eren etkinliğimizin ikincisinin önümüzdeki sene sürpriz bir şubemizin üstlendiğini bildirmekten de onur duyarız. 19 Mayıs temalı bu buluşmaların gelenekselleşerek devam etmesini arzuluyoruz.

Saygılarımızla

TRAC Bergama Şubesi Yönetim Kurulu